Tepelné izolácie sa v Častoloviciach vyrábajú už viac ako 50 rokov. História výroby stavebných materiálov v tomto závode však siaha až do 19. Storočia, kedy tu bola založená továreň na výrobu dechtových výrobkov. Prvá linka na výrobu kamennej izolačnej vlny bola v Častoloviciach v Českej republike spustená v roku 1966, v novovybudovanom závode Stavební izolace n.p. Praha. Výrobková rada izolácií zn. ISOVER ORSTECH je veľmi široká, aktuálne nájdete v predajnej sieti AZ FLEXu hlavne technické izolácie z kamennej vlny zn. ORSTECH, ORSTECH LSP alebo ORSTECH DP.

História:

V roku 1899 založil v Častoloviciach malú továreň na výrobu dechtových výrobkov pán Arnošt Bartoň.

Po prvej svetovej vojne vznikla nová spoločnosť ETERNITAS. Výroba dechtových výrobkov a strešných krytín bola rozšírená o o bridlicu, asfalt a asfaltovú lepenku a pod..

V roku 1945 bola spoločnosť znárodnená a začlenená do Eternitových závodov, n.p. Praha.

1. júla 1965 bola výroba eternitových krytín zmenená na výrobu minerálnej vlny. Vznikol nový závod Stavební izolace n.p. Praha, zrealizovala sa prestavba výrobnej linky a už počas roku 1966 sa podarilo zprevádzkovať prvú linku na výrobu minerálnych izolácií.

Po privatizácii štátneho podniku  Orsil Častolovice pribudla nová linka. So vstupom zahraničného kapitálu koncernu Saint-Gobain v roku 1996 prišlo postupne k rekonštrukcii všetkých výrobných liniek závodu. V nasledujúcom období bol postavený nový sklad izolačných materiálov, premiestnená budova administratívy a závod bol rozšírený, čím sa zvýšila jeho výrobná kapacita. V roku 2002 bola nainštalovaná prvá linka na výrobu produktov pre pestovanie rastlín Cultilene. Následne v roku 2010  spoločnosť prevzala výrobu polystyrénu s výrobnými závodmi v Lipníku nad Bečvou a v Českém Brodě.

Okrem stavebných izolácií sa v súčasnosti v tomto závode vyrábajú aj technické izolácie zn. ORSTECH vo formáte izolačných dosiek, lamelových pásov alebo rohoží na drôtenom pletive.

Od roku 2012 je Divízia ISOVER súčasťou akciovej spoločnosti Sait-Gobain Construction Products, CZ, a.s..

K stiahnutiu:

Zdroj: www.isover.sk