TZB / HVAC systémy hrajú v budovách celú radu rolí. Riešenia PAROC zahŕňajú nehorľavé a energeticky účinné izolačné riešenia pre všetky časti TZB/HVAC systémov; od kúrenia a vodovodného potrubia po dymové či výfukové potrubia a od vzduchotechniky po ventilačné potrubie. Technické izolácie sú potom rozdelené do troch hlavných skupín podľa účelu použitia.

PAROC Group vyrába izolácie z kamennej vlny od roku 1930 vo svojich výrobných závodoch vo Fínsku, Švédsku, Poľsku, Litve a Rusku.

HVAC_TZB

HVAC/TZB produkty

Paroc_potrubie

· PAROC HVAC Section AluCoat T – vinuté potrubné puzdrá pre potrubie s vnútorným priemerom 15-273 mm s kašírovaním zosilnenou hliníkovou fóliou AluCoat a samolepiacou páskou na pozdĺžnom spoji
· PAROC HVAC Combi AluCoat T – variabilné vinuté púzdra pre vnútorné priemery 12-18mm a 22-28mm. Jeden produkt pokrýva tri blízke priemery potrubí čo znamená menej kartónov v sklade či na stavbe
· PAROC HVAC Bend AluCoat T – segment pre izoláciu kolien potrubí
· PAROC HVAC Lamello Mat AluCoat – lamelová rohož určená na izoláciu kruhových ventilačných potrubí a valcových povrchov.
Pri všetkých týchto produktov môžeme novo ponúknuť farebné varianty kašírovania
AluCoat = zosilnená hliníková fólia striebornej farby
GreyCoat = zosilnená hliníková fólia šedej farby
BlackCoat = zosilnená hliníková fólia čiernej farby
Povrchová úprava šedej a čiernej farby už nevyžaduje náter či ďalšie opláštenie a sú vhodné pre inštalácie, ktoré zostanú viditeľné. Všetky tieto produkty sú zaradené do požiarnej triedy A2-S1, D0.

PAROC PRO

Izolácie z kamennej vlny určené na izolovanie hlavne v priemysle a tam, kde sú vyššie požiadavky na tepelnú odolnosť. V skupine sú zahrnuté tieto produkty:
· PAROC Pro Section 100, vinuté izolačné púzdra bez kašírovania
· PAROC Pro Section 140, vinuté izolačné púzdra bez kašírovania s objemovou hmotnosťou 140 kg/m3
· Paroc Pro Wired Mat, rohože s našitou pozinkovanou alebo nerezovou drôtenou sieťkou s objemovou hmotnosťou 65, 80, 100 a 130 kg/m3, možné tiež s vloženou hliníkovou fóliou
· PAROC Lamella Mat, lamelové rohože s objemovou hmotnosťou 50 a 80 kg/m3
· PAROC Pro Slab, doskové materiály s objemovou hmotnosťou 40 až 220 kg/m3

Akustické izolácie PAROC InVent Paroc_vzduchotechnika

Jedná sa o doskové materiály určené na akustickú i tepelnú izoláciu hlavne vzduchotechnických kanálov a tlmičov hluku s kašírovaním sklenou netkanou plsťou, alebo skleným plátnom svetlej alebo tmavej farby.

Zdroj: Flexibility