TEMBUTIL_IF_4f27ac73da616 Produkt TEMBUTIL-IF™ je samolepiaca fólia, poskytujúca bariéru proti prenikaniu pár. Je určený do ťažkých prevádzkových podmienok, odolný voči poveternostným vplyvom, s použitím v (petro-) chemických a kryogenných inštaláciách. Používa sa tiež v stavebníctve a v priemysle HVAC (Heating, Ventilation, Air Condition = kúrenie, vetranie, klimatizácia)Ochranná fólia­ / páska s butylovou živicou pre ťažké prevádzkové podmienky.

  • Zlepšená konštrukcia
  • Bariéra proti prenikaniu pár
  • Okamžité uchytenie a vysoké parametre priľnavosti
  • Požiarna klasifikácia M1
  • Produkt odolný proti povetrnostným vplyvom
  • Produkt odolný proti prerazeniu a proti pretrhnutiu

Zloženie

Produkt TEMBUTIL-IF™ je vrstvený elastomerickým modifikovaným butylovým pryžovým lepidlom (zlepšené zloženie pre najlepšie priľnutie), na hornej strane je pokrytý hliníkovou fóliou v hrúbke 25 μm a je zosilnený špeciálnou PET fóliou pre dosiahnutie vynikajúcej odolnosti proti prerazeniu a proti roztrhnutiu.

Fólia s uvoľnením pomocou „zdvihnutia prstu“ („Fingerlift“) chráni stranu lepidla a umožňuje jednoduchú aplikáciu produktu.

Typické použitie

Poskytnutie ochrany proti povetrnostným vplyvom, bariéra proti prenikaniu pár k ochrane izolačných systémov, pokrývanie a opravy striech, utesňovanie expanzných a kontrakčných spojov, vzduchové kanále, a pod.

Aplikácia

Povrch musí byť čistý, bez prachu a musí byť suchý. Odrežte fóliu / pásku, naneste ju a pevne pritlačte. Pre uľahčenie priľnutia je možné použiť valček. Doporučuje sa minimálne prekrytie 40mm. Poznámka: krycia fólia sa uvoľňuje postupne v priebehu aplikácie. Produkt TEMBUTIL-IF™ uľahčuje aplikáciu a zamedzuje vznikom priehybov a zvlnení.

Rozmery

Produkt TEMBUTIL-IF™ sa dodáva v roliach po 10 bežných metrov v šírkach 1000 mm, 500 mm, 100 mm a 50 mm.