ProRox_WM_4f4e3623180d5 Rohož s našitým drôteným pozinkovaným pletivom v obj. hmotnosti 80kg/m3 (WM80) a 100kg/m3, trieda reakcie na oheň A1, teplota použitia do 750°C.

 Izolačné systémy v podobe izolačných rohoží sú desiatkami rokov overenou a univerzálnou metódou izolácií v priemysle. Vďaka svojej pružnosti a výraznej odolnosti proti vysokým teplotám zaisťujú najvyššiu bezpečnosť a výbornú tepelnú izoláciu. Uvedením nových izolačných rohoží ProRox WM do predaja prezentuje firma Rockwool Technical Insulation (RTI) nové typy izolačných rohoží, ktoré sú charakteristické optimálnou štruktúrou vlákien.

Výhody

• Úspora času a nákladov počas nakládky i vykládky vďaka kompaktnému, dvojitému obalu, ktorý obsahuje buď 2 role s priemerom 40 cm (∅) a šírkou 50 cm alebo 1 rolu so šírkou 1 m (na želanie).
• Úspora energie a nákladov vďaka optimálnej tepelnej izolácii.
• Redukcia emisií CO2
• Veľká spoľahlivosť vďaka maximálnej prevádzkovej teplote počas celého obdobia prevádzkovania a potvrdeným antistatickým vlastnostiam.

Trvalá spoľahlivosť

Izolačné rohože z kamennej vlny sú zvlášť výhodné pri zariadeniach, ktoré musia dlhodobo odolávať vysokým teplotám. Firma Rockwool má viac než päťdesiatročné skúsenosti s výrobou priemyslových izolácií určených pre technické zariadenia. Počas týchto rokov izolačné rohože potvrdili svoju vysokú odolnosť voči vysokým teplotám. Dokonca i pri dlhodobom používaní nedochádza k tvorbe škár v dôsledku zmršťovania materiálu. Keď vezmeme do úvahy trvalé zvyšovanie výkonu elektrární vrátane nárastu teploty ostrej pary, tak je zrejmé, že izolačné rohože ProRox WM zaisťujú trvalú spoľahlivosť izolačnej funkcie ako investorom, tak aj zhotoviteľom.

Rohože na drôtenom pletive ProRox WM 920 sú vhodné pre tepelnú a akustickú izoláciu priemyselných zariadení dosahujúcich stredných teplôt, max 500°, ako napr. potrubí, kotlov, dymovodov alebo filtrov.Použitie do maximálnej prevádzkovej teploty 500°C

Rohože na pletive ProRox WM 950 sú vhodné pre tepelnú a akustickú izoláciu priemyselných zariadení dosahujúcich vysokých teplôt ako napr. potrubí, stien kotlov, pecí a dymovodov. Použitie do maximálnej prevádzkovej teploty 640°C

Rohože na pletive ProRox WM 960 sú vhodné najmä pre priemyselné zariadenia, ako sú vysokotlaké parovody, pece atď., u ktorých sú kladené vysoké požiadavky na tepelnú odolnosť izolácie. Použitie do maximálnej prevádzkovej teploty 660°C

Rohože na pletive ProRox WM 950 ALU sú vhodné najmä pre priemyselné izolácie, ako sú vysokotlaké parovody, opravy kolón, kotlov, pecí, kde sa tuhé materiály ťažko aplikujú a kde sú vysoké požiadavky na tepelnú odolnosť izolácie. ProRox WM 950 ALU je určený pre akustickú a tepelnú izoláciu do maximálnej prevádzkovej teploty 640°C. Hliníková fólia redukuje tepelný tok zmenený radiáciou.

Rohože na pletive ProRox WM 960 ALU sú vhodné najmä pre priemyselné izolácie, ako sú vysokotlaké parovody, opravy kolón, kotlov, pecí, kde sa tuhé materiály ťažko aplikujú a kde sú vysoké požiadavky na tepelnú odolnosť izolácie. ProRox WM 960 ALU je určený pre akustickú a tepelnú izoláciu do maximálnej prevádzkovej teploty 660°C. Hliníková fólia redukuje tepelný tok zmenený radiáciou.