S radou Rockfon CleanSpace nemusíte voliť medzi čistotou a tichom.

Optimálna akustika

Naše stropné riešenia sú vyrobené z kamennej vlny, materiálu, ktorý prirodzene pohlcuje zvuk, a zaisťuje tak najlepšiu možnú akustiku. Tieto produkty vám umožnia vytvárať tiché a zdravé priestory, v ktorých sa ľudia môžu sústrediť, uzdravovať sa a kde sa im bude dariť.

Ľahká údržba a čistenie

Naše dosky z kamennej vlny sú navrhnuté tak, aby minimalizovali čas a náklady na údržbu, a to od bežného až po dôkladné čistenie. Dosky Rockfon je možné ľahko čistiť vysávačom s mäkkým kartáčovým nástavcom. V nemocniciach, jedálňach, šatniach a ďalších priestorov, v ktorých je kontrola a obmedzovanie infekcií prioritou, umožňujú povrchy našich produktov odpudzujúcu vlhkosť čistenie vodou, dezinfekčnými prostriedkami, a dokonca aj metódou s UV žiarením a ozónom.

Odolnosť voči vlhkosti

Kamenná vlna je hydrofóbny materiál, čo znamená, že odpudzuje vodu a nezadržuje vlhkosť. Vďaka tomu sú stropné dosky rady CleanSpace nielen odolné voči vlhkosti, ale tiež voči priehybu. Dokonca ani v trvale „vlhkých“ miestnostiach, ako sú kuchyne, toalety atď., nehrozí ich prehýbanie, pretože zostávajú úplne stabilné až do 100% relatívnej vlhkosti (RH) a pri teplotách od 0 do 40 stupňov Celzia.

Plesne a hniloba? Nie, ďakujeme

Materiály použité v konštrukcii budovy môžu pomôcť obmedziť šírenie baktérií a infekcií. Z tohoto dôvodu je viac než kedykoľvek pred tým  dôležité vyberať také povrchy, ktoré k rozvoju alebo šírenia mikroorganizmov neprispievajú. Stropné dosky Rockfon nepotrebujú fungicidy ani antimikrobiálne prípravky, ktoré by zabránili rastu plesní, hub alebo baktérií. Naše produkty sú vyrobené z kamennej vlny a nemajú žiadnu výživnú hodnotu. Preto na našich doskách nerastú škodlivé mikroorganizmy, ktoré spôsobujú kožné infekcie, zápal pľúc a ďalšie choroby prenášané vzduchom. Rada produktov CleanSpace ponúka slobodu pri navrhovaní hygienického prostredia, bez toho aby sa vytratil estetický vzhľad.

Rockfon CleanSpace zahrňuje štyri produkty akustických stropných podhľadov:

Rockfon® CleanSpace™ Essential

Cenovo výhodná, estetická stropná kazeta, ktorú je možné šetrne čistiť. Produkt má certifikáciu ISO triedy 4 a je vhodná do rôznych typov miestností.

Rockfon® CleanSpace™ Pro

Čistiteľná stropná doska s dobrými akustickými vlastnosťami. Použiteľná v rôznych typoch úžitkových a priemyselných priestorov s hygienickými požiadavkami. Produkt má dlhú životnosť, odoláva mnohým metódam čistenia a má certifikáciu ISO triedy 4 a HACCP.

Rockfon® CleanSpace™ Pure

Hladká, vysoko matná, čisto biela čistiteľná stropná kazeta s dobrými akustickými vlastnosťami. Použiteľná v rôznych typoch miestností s požiadavkami na časté čistenie. Produkt má dlhú životnosť, odoláva mnohým metódam čisteniam, dezinfekciám a má certifikáciu ISO triedy 3.

Rockfon® CleanSpace™ Block

Stropná minerálna kazeta, ktorá je špeciálne navrhnutá pre použitie vo vysoko rizikových prostrediach s riadeným tlakom vzduchu, akými sú sterilné priestory a laboratória s náročnými hygienickými požiadavkami. Produkt má certifikáciu ISO triedy 2.

obr. 16 obr. 17 obr. 18 obr. 19