Obchodný zástupca – Žilina a okolie

Hľadá sa parťák, ktorý posilní náš obchodný tím v Žiline.

Náplň práce – klasika obchodné činnosti:

 • hľadanie a oslovovanie nových zákazníkov (pozícia si vyžaduje cestovanie)
 • vyhľadávanie a oslovenie stavebných projektov
 • starostlivosť o oslovených a existujúcich zákazníkov
 • samostatné vedenie obchodných rokovaní
 • tvorba cenových ponúk a reporting

Pokračovať v čítaní

Nový e-shop AZ FLEX

Vážení zákazníci,

prinášame vám sviežu jesennú novinku – spustili sme E-SHOP AZ FLEX! V prehľadnom internetovom obchode www.eshop.azflex.sk si môžete objednať vybrané produkty a doplnky z nášho sortimentu:

Veríme, že túto on-line formu objednávania si radi vyskúšate a budeme rovnako vďační za vašu spätnú väzbu či návrhy na zlepšenia.

PS: Na vývoji e-shopu kontinuálne pracujeme pre vašu spokojnosť 😉

www.eshop.azflex.sk

Nakupujte on-line v našom novom e-shope | AZ FLEX

Získajte odmenu za nákup ROCKWOOL 800RW!

Vážení zákazníci,

prinášame vám jesennú Promo Akciu v spolupráci s výrobcom ROCKWOOL – svetovým lídrom v oblasti výroby tepelných a akustických izolácií z kamennej vlny.

Ako sa zaradíte do ROCKWOOL Promo Akcie?

Stačí, ak ste registrovaný zákazník a v období od 1. 9. do 30. 11. 2023 nakúpite potrubné puzdrá značky ROCKWOOL RW800, v hrúbkach steny puzdra 20mm a 30mm. Po skončení Promo Akcie vám z celkovej hodnoty nákupu/nákupov stanovíme výšku odmeny.

Vo výške svoje odmeny si následne môžete vybrať tovar zo sortimentu prémiových pracovných odevov a obuvi svetovej značky Helly Hansen Workwear!

Kompletné podmienky Promo Akcie nájdete TU.

Stropné podhľady – nové ceny od 1. 2. 2023

Vážení obchodní partneri,
informujeme vás o úprave cien produktov Knauf Ceiling Solutions od 1. februára 2023 nasledovne:

 • BASIC range products  +10 %
 • non-laminated products (CORELINE, partly HEALTHCARE and FIRE RESISTANCE)  + 7%
 • laminated products (LAMINATED, partly HEALTHCARE, COLOR & DESIGN and TOPIQ)  +5 %
 • Canopies and Baffles (RAFTS, ABSORBER, BAFFLE)  +5 %
 • HERADESIGN  +5~7 %

Ceny konštrukcií, kovových podhľadov a príslušenstva ostávajú bez navýšenia.

Odmeňujeme zákazníkov Knauf Ceiling Solutions

V spolupráci so spoločnosťou Knauf Ceiling Solutions prinášame našim najvernejším zákazníkom mimoriadny koncoročný benefit. Zákazníci s najvyšším ročným odberom produktov KCS získajú poukaz na nákup prémiového pracovného oblečenia Helly Hansen Workwear v hodnote 200 EUR. Aby ste sa pri práci s výrobkami Knauf Ceiling Solutions cítili ešte viac príjemne a komfortne!

Partnerom vernostnej akcie je spoločnosť Knauf Ceiling Solutions. Vybraní zákazníci, ktorí spĺňajú podmienky odberu, budú kontaktovaní obchodným tímom AZ FLEX.

logo knauf

DARČEK k objednávke cez e-shop

Pri objednávke prémiového pracovného oblečenia Helly Hansen Workwear cez e-shop WWW.HHWW.Sk v celkovej sume nad 50 € vám automaticky pribalíme aj praktický doplnok – čiapku, šiltovku alebo nákrčník!

Vianočná akcia trvá do 31. 12. 2022.

Vianoce hhww.sk

Rockwool 800

Rockwool_800_546dcb51043b4

Potrubné puzdro z kamennej vlny vyrábané unikátnou technológiou, vďaka ktorej sa vyznačuje dokonalými technickými parametrami, výnimočnou kvalitou a veľkou mechanickou odolnosťou (najmä v tlaku).

Pokračovať v čítaní

Získajte to všetko a viac s novým ADAGIO

Spoločnosť Knauf Ceiling Solutions prináša na Slovenský trh nový produkt ADAGIO, ktorý je výsledkom popredných svetových skúseností v oblasti dizajnu kazetových podhľadov. Nový minerálny kazetový podhľad ADAGIO je lepší vo všetkom. Od odrazu svetla po akustiku, udržateľnosť až po flexibilitu dizajnu. Je to prémiový systém postavený na najvyšších štandardoch pre lepší dizajn, lepšiu inštaláciu a lepšie priestory.

Pokračovať v čítaní

Climaver UNIVERSAL TOOLKIT

universal toolkit

Montáž systému CLIMAVER® – vzduchového potrubia

Vysoké nároky na kvalitu vnútorného prostredia a presnosť inštalácie motivovali nový vývoj spôsobu montáže CLIMAVER® – vzduchového potrubia, ktorá sa vyvíja a neustále zlepšuje vďaka vám – ľuďom, ktorí so systémom CLIMAVER®  pracujú každý deň. Vduchové potrubie CLIMAVER® má celý rad vynikajúcich vlastnosti a výhod oproti izolovanému kovovému potrubiu.

Pokračovať v čítaní

CLIMAVER PLUS

isover-sk_climaver-plus_samonosne_potrubie_vzduchovod_0 Vzduchotechnické potrubie je tvorené panelom CLIMAVER®  Plus, ktorý je obojstranne opatrený hliníkovým polepom. Jadro izolačného materiálu sa skladá zo sklenej vaty ISOVER s vynikajúcimi tepelno-izolačnými vlastnosťami. Celá konštrukcia dosky je navrhnutá tak, aby vzduchové potrubie zostavené z panelov CLIMAVER®  Plus bolo samostatné.

Pokračovať v čítaní

CLIMAVER NETO

isover-sk_climaver-neto_samonosne_potrubie_pre_teplozvdusne_vykurovanie CLIMAVER® je samonosné potrubie pre teplovzdušné vykurovanie. Systém CLIMAVER® bol navrhnutý tak, aby poskytoval vynikajúci tepelný výkon a vysokú úroveň vzduchotesnosti, vďaka čomu je systém energeticky veľmi úsporný.

Pokračovať v čítaní

CLIMAVER 2v1 izolácia a potrubie v jednom

Systém CLIMAVER® je komplexné riešenie pre výrobu VZT potrubí a tvaroviek z dosiek zo sklenej vlny. Jedná sa o samonosné vzduchotechnické potrubie pre účely klimatizácie, vetrania a kúrenia.

Vzduchovod vyrobený z dosiek CLIMAVER® váži až 4 krát menej ako obvyklé riešenie pozostávajúce z plechového potrubia a tepelnej izolácie. Pokračovať v čítaní

Referencie: dodávané technické izolácie 8

Tepelná izolácia hranatého vzduchotechnického potrubia s izolačným lamelovým pásom (s AL fóliou) z minerálnej vlny. Vďaka jednosmernej orientácii vlákna v lamelách, ktoré sú prilepené kolmo k nosnému podkladu z vystuženej hliníkovej fólie, sa izolačný pás vyznačuje vyššou mechanickou pevnosťou v tlaku (menšia stlačiteľnosť pod záťažou).

Pokračovať v čítaní

Zvyšovanie cien stropných podhľadov

Vážený obchodný partner,

dovoľujeme si Vás informovať, o pripravovanom navýšení cien kazetových stropných podhľadov:

 • SAFE LOCK konštrukcia od 15.04.2022 – navýšenie + 10%
 • Knauf Ceiling Solutions od 01.05. 2022 – Minerálne kazety +10%.

Rockfon® CleanSpace™

S radou Rockfon CleanSpace nemusíte voliť medzi čistotou a tichom.

Optimálna akustika

Naše stropné riešenia sú vyrobené z kamennej vlny, materiálu, ktorý prirodzene pohlcuje zvuk, a zaisťuje tak najlepšiu možnú akustiku. Tieto produkty vám umožnia vytvárať tiché a zdravé priestory, v ktorých sa ľudia môžu sústrediť, uzdravovať sa a kde sa im bude dariť.

Pokračovať v čítaní

Pracovné odevy vysokej kvality HELLY HANSEN WORKWEAR.

Otvorený nový showroom v Bratislave Vám ponúka prémiové pracovné oblečenie od nórskeho výrobcu Helly Hansen.

e-shop: HELLY HANSEN WORKWEAR  (www.hhww.sk)HH_ww_primary1_block®2014

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Zvyšovanie cien stropných podhľadov

Vážený obchodný partner,
dovoľujeme si Vás informovať, o pripravovanom navýšení cien:

 • Knauf Ceiling Solutions od 15.08. 2021 – Konštrukcia +20%,  Minerálne dosky +3%.  (Všetky dodávky od 15.08. 2021  budú realizované podľa nových dodacích podmienok.)
 • Rockfon od 01.09. 2021 – Konštrukcia +8%, Minerálne dosky + baffle +4%
 • Knauf Ceiling Solutions od 01.10. 2021 – Konštrukcia +17%, Minerálne dosky +2%

Zvyšovanie cien stropných podhľadov

Vážený obchodný partner,
dovoľujeme si Vás informovať, že od 01.06. 2021 sú v platnosti nové ceny na kazetové stropné podhľady.  Zmena cien sa týka výrobcov: Knauf Ceiling Solutions kovové kazety +10%, konštrukcia +5%, Safe Lock konštrukcia +5%, príslušenstvo (oko, hák, dvojpero) +10%.  Všetky objednávky zaslané pred 01.06. 2021  budú realizované podľa súčasných podmienok.

Rockwool – 07 – Obnoviteľnosť

rockwool-logoKamenná vlna je recyklovateľná, a preto ju môžeme používať opakovane. Kameň je jedným z najbohatších nerastných surovín na našej planéte. I tak ale musíme prírodné zdroje využívať čo najlepšie. Technológiu výroby kamennej vlny sme vytvorili takým spôsobom, ktorý nám umožňuje využívať odpad z iných priemyselných odvetví ako alternatívny vstupný materiál.

Pokračovať v čítaní

Rockwool – 06 – Kameň a voda

Kamenná vlna si poradí so vzdušnou vlhkosťou aj s hospodárením s vodou. Paropriepustnosť kamennej vlny pomáha udržiavať v budovách zdravú klímu. Kamennú vlnu však dokážeme upraviť podľa našich potrieb tak, aby vodu odpudzovala alebo nasávala a postupne uvoľňovala. To sa hodí v poľnohospodárstve i protipovodňovom hospodárstve.

Pokračovať v čítaní

Rockwool – 05 – Estetika

rockwool-logoFunkčné aj estetické zároveň. Keď ľudia žijú a pracujú v esteticky príjemnom prostredí, cítia sa príjemne a sú plní energie. Prostredie, v ktorom radi trávime čas, zvyšuje spolupatričnosť a prispieva k bezpečnejším a zdravším uliciam.

Pokračovať v čítaní

Navýšenie cien – Kazetový strop

Vážený obchodný partner,
dovoľujeme si Vás informovať, že od 1. februára 2021 sú v platnosti nové ceny na kazetové stropné podhľady. Ceny sa navyšujú o cca 4%. Zmena cien sa týka výrobcov: Knauf Ceiling Solutions, Rockfon, konštrukcia – Safe Lock.  Všetky objednávky zaslané pred 1. februárom 2021  budú realizované podľa súčasných podmienok.

Rockwool – 04 – Trvalosť

rockwool-logoLepšia životnosť a tvarová stálosť pri nižších nákladoch. Tak ako kameň symbolizuje stálosť a hory pokrývajú odnepamäti hranice našej republiky, zachováva si dlhodobo svoje vlastnosti i kamenná vlna. Takže správne realizovanú izoláciu môžete pokojne využívať mnoho desiatok rokov.

Pokračovať v čítaní

Rockwool – 03 – Akustické vlastnosti

rockwool-logoKamenná vlna pohlcuje alebo zosilňuje zvuk a bráni jeho šíreniu. Električkové a vlakové koľajnice, výpadovka na diaľnici… Dobrá infraštruktúra je pre život v meste nevyhnutná, ale často veľmi hlučná. Vznikajúce vibrácie v zemi, dopravný ruch a takisto hluk vytvorený ľuďmi. To všetko má negatívny vplyv na našu pohodu najmä v husto osídlených oblastiach.

Pokračovať v čítaní

Rockwool – 02 – Tepelné vlastnosti

rockwool-logoŠetrite energiu udržiavaním optimálnej teploty a klímy. Vytvoríte tak zdravšie a pohodlnejšie životné a pracovné prostredie, v ktorom budú ľudia prospievať najmä v mestskom prostredí. Udržiavanie stálej teploty môže dramaticky znížiť náklady na vykurovanie, chladenie a vetranie a zároveň znížiť uhlíkovú stopu budovy.

Pokračovať v čítaní

Zvyšovanie cien Armstrong a AMF

Vážený obchodný partner,
dovoľujeme si Vás informovať, že od 1. februára 2020 sú v platnosti nové ceny spoločnosti ARMSTRONG a AMF.  Cena sa dvíha pri Armstrongu o 3-4% na minerálne kazety, kovové kazety, kovové mriežky, kovové kazety Ťahokov a o 10% na Cellio. Stropné podhľady od AMF, sa cena dvíha o cca 4%. Všetky objednávky zaslané pred 1. februárom 2020  budú realizované podľa súčasných podmienok. Pre bližšie informácie nás neváhajte kontaktovať.

Prečo na akustike toľko záleží?

Moderné kancelárie musia byť dostatočne flexibilné, aby ponúkli a zvládli širokú škálu možných aktivít, využitie aj typu zamestnancov, vrátane dokonale odhlučnených sekcií, v ktorých sa vyžaduje vysoká miera koncentrácie, kreativity alebo súkromia. Je jednoducho náročné  sa  sústrediť a podávať skutočne kvalitné výkony, keď vás v miestnosti niekto alebo niečo ruší.

Pokračovať v čítaní

Izolovanie potrubných rozvodov väčších priemerov

Izolácia rozvodov tepla a teplej vody menších priemerov možno vykonávať izolačnými púzdrami s polepom hliníkovou fóliou. Púzdro s polepom je na pozdĺžnom spoji opatrené presahom fólie so samolepiacou páskou pre dokonalé uzavretie púzdra. Izolačné púzdra odporúčame v priečnom smeru (po obvode) stiahnuť hliníkovou samolepiacou páskou alebo omotať drôtom (na 1m potrubia min. 3x).

Pokračovať v čítaní

Izolácie kotlov a pecí

Izolácia kotlov patrí k najnáročnejším aplikáciám, ktoré sa v priemysle vyskytujú. Podľa tvaru a teploty povrchu sa pre ich izoláciu používajú buď dosky vyšších objemových hmotnosťou pre izolovanie kotlov s plochými stenami alebo rohože na drôtenom pletive pre izolovanie valcových kotlov.

Pokračovať v čítaní

Rockwool -sila kameňa

rockwool-logo

NEHORĽAVOSŤ

Kamenná vlna je vyrábaná z prírodných surovín a má množstvo významných charakteristických vlastností. Kamenná vlna je nehorľavá – odoláva teplotám až do 1000 °C, je teda jedným z najbezpečnejších izolačných materiálov, ktorý významne zvyšuje požiarnu bezpečnosť budov.

Pokračovať v čítaní

ANTICOR CLAD

VENTURE_CLAD_4f707b5d494cc

Anticor Clad 155

 • Univerzálny samolepiaci povlak z laminovaného hliníka.
 • Používa sa ako mechanická ochrana pre tepelné izolácie používané v interiéroch a exteriéroch. V klimatizácii, vzduchotechnike, teplárenstve a iných technologických systémoch. Ako alternatíva k oplechovaniu.
 • Laminovaná štruktúra zaručuje vysokú mechanickú odolnosť (hr. 0,155mm). Zaisťuje 100% parotesnosť. Pokračovať v čítaní

PROMATECT® EI 30, 45, 60, 90, 120

smoke-evacuation-ventilation-ducts-2

VZT potrubie sa skúša na požiar zvonku potrubia a vnútri potrubia. Potrubie je požiarne namáhané podľa toho, v ktorom požiarnom úseku horí. Buď horí v tom, kadiaľ prechádza potrubie (požiar zvonku) alebo sa nasávajú horúce plyny do potrubia, ak horí vo vedľajšom požiarnom úseku. Pre kompletnú klasifikáciu sa skúšajú oba prípady, navyše vertikálne a aj horizontálne.

Pokračovať v čítaní

PROMASEAL®-A

promaseal A Protipožiarny jednozložkový tmel na akrylátovej báze. Vďaka jeho vynikajúcim aplikačným
vlastnostiam sa dajú škáry a otvory utesniť veľmi rýchlo a bezpečne. Je pretierateľnými bežnými
náterovými hmotami. Tmel sa používa na tesnenie škár v stenách a stropoch s pohybom najviac
7,5%.Môže sa používať ako tesnenie medzi konštrukčnými prvkami stavby a izoláciou.

PROMASEAL®-AG

promaseal AG Protipožiarny intumescentný tmel určený pre tesnenie otvorov v požiarnych stenách a stropoch. Je
vhodný pre použitie na tesnenie prestupov káblov, káblových zväzkov, káblových prechodiek,
horľavých rúr ako aj horľavých rúr s horľavými izoláciami, ako ochrana proti prestupu ohňa, dymu a
tepla.

PROMASTOP®-CC

PROMASTOP-CC Protipožiarny náter na vodnej báze určený pre tesnenie otvorov v požiarnych stenách a stropoch. Je
vhodný pre použitie na tesnenie prestupov káblov, káblových zväzkov, horľavých a nehorľavých rúr,
ako aj pre VZT potrubia s požiarnou odolnosťou a na tesnenie lineárnych stykov konštrukcií.
Poskytuje spoľahlivú ochranu pred šírením dymu a požiaru cez prestupujúce inštalácie.

PROMATECT® EI 30S, 60S, 120S MULTI

smoke-evacuation-ventilation-ducts-2

VZT potrubie sa skúša na požiar zvonku potrubia a vnútri potrubia. Potrubie je požiarne namáhané podľa toho, v ktorom požiarnom úseku horí. Buď horí v tom, kadiaľ prechádza potrubie (požiar zvonku) alebo sa nasávajú horúce plyny do potrubia, ak horí vo vedľajšom požiarnom úseku. Pre kompletnú klasifikáciu sa skúšajú oba prípady, navyše vertikálne a aj horizontálne. Ďalšia skúška je potrebná na prukázanie tesnosti počas požiaru. To je potrebné pre odvod tepla a splodín horenia. Definované sú tri stupne podtlaku, čo súvisí s výkonm odsávacieho zariadenia (ventilátor).

Pre odvod tepla a splodín horenia sa sa používajú samonosné potrubia, ktoré odolajú vysokým teplotám plynov. Zároveň, v horúcom stave, odolajú mechanickému namáhaniu spôsobenému podtlakom odsávacích ventilátorov.

Pokračovať v čítaní

PROMASTOP®-W

promastop W Expandujúci protipožiarny návin, umožňuje zhotoviť ovinutie ľubovoľného priemeru priamo na mieste.
je testovaný pre maltové systémy a mäkké upchávky prestupov cez steny a stropy pre použitie so
všetkými bežnými plastovými potrubiami, ako sú PVC, PE, PVC, viacvrstvové nízkohlučné
kanalizačné rúry, ako aj izolované hliníkové kompozitné a kovové rúry.

PROMATECT® L-500

PROMATECT-L500_large Protipožiarna kalciumsilikátová doska, odolná proti vlhkosti, stabilná a samonosná. Zhotovenie požiarnych konštrukcií podľa požiadaviek EN pre všetky oblasti stavebníctva, napríklad požiarne chránené plechové VZT potrubie, samonosné VZT potrubie s požiarnou odolnosťou, potrubie na odvod tepla a splodín horenia.

Promat-K84 grey lepidlo

Promat-Kleber-K84_lepidlo Anorganické lepidlo na vzduchotechnické potrubia PROMATECT® a potrubia pre odvod tepla a splodín horenia, pre lepenie protipožiarnych dosiek Promat a minerálnej vlny v špeciálnych požiarnych konštrukciách, pre použitie v požiarnych uzáveroch, vo všetkých interiérových aplikáciách okrem použitia vo vlhkom prostredí.

ROCKWOOL a výroba kamennej vlny

Kamenná vlna sa vyrába z prírodných surovín ako čadič, bazalt alebo gabro. Vďaka prírodnému pôvodu je plne recyklovateľná a podieľa sa tak na znižovaní dopadov výrobného procesu na životné prostredie. Planéta Zem vyprodukuje 38 tisíc krát viac kameňa, ako ROCKWOOL potrebuje na ročnú výrobu kamennej vlny.

Pokračovať v čítaní

Kaimann – workshop

Spracovanie a montáž technických izolácii na potrubné rozvody alebo zariadenia je miestami tak zložitá, že si vyžaduje osobitnú pozornosť a mimoriadnu zručnosť izolatérov. Praktické ukážky izolovania a množstvo inovatívnych informácii zaiste pomôžu každému, kto sa venuje remeslu ako je izolatér technologických rozvodov a zariadení v oblasti priemyslu, chladenia, kúrenia, zdravotechniky a vzduchotechniky.

Pokračovať v čítaní

Technické izolácie PAROC / ROCKWOOL – nové ceny a podmienky

Ako porovnávať akustické vlastnosti kazetových stropov.

Ukazovatele zvukovej pohltivosti:

Zvuková pohltivosť sa meria pomocou súčiniteľa zvukovej pohltivosti alfa (α), ktorá nadobúda hodnoty od 0 do 1,00. Pričom 0, predstavuje nulovú pohltivosť ( absolútnu ozvenu ) a 1,00 absolútnu pohltivosť dopadajúceho zvuku. Tento súčiniteľ sa používa k stanoveniu všeobecných používaných ukazovateľov zvukovej pohltivosti.

Pokračovať v čítaní

Zmena cien stropných podhľadov Armstrong

Vážený obchodný partner,
dovoľujeme si Vás informovať, že od 1. februára 2018 sú v platnosti nové ceny spoločnosti ARMSTRONG.  Cena sa dvíha o 4% na minerálne kazety, kovové kazety, kovové mriežky Cellio a kovové kazety Ťahokov. Všetky objednávky zaslané pred 1. februárom 2018  budú ešte realizované podľa súčasných podmienok.

FOAMGLAS PERINSUL – tepelná izolácia ktorá unesie aj rodinný dom

Trendom vo výstavbe rodinných domov je znižovanie tepelných strát a výstavba tzv. nízkoenergetických alebo „pasívnych“ domov. Popri rastúcej kvalite tepelnej izolácie „obálky“ domu (fasády, strecha), narastá význam odstránenia pokiaľ možno všetkých tepelných mostov. Jedným z najvýznamnejších tepelných mostov je spojenie nosných stien so základmi.

Pokračovať v čítaní

Izolácia vzduchotechnického potrubia rohožou Klimafix

Izoláciu tvoria hydrofobizované lamely z kamennej vlny (minerálnej plsti) s prevažne kolmou orientáciou vlákien spájaných organickou živicou. Lamely sú jednostranne nalepené na nosnú podložku, ktorú tvorí hliníková fólia vystužená sklenou mriežkou (ALS), na druhej strane sú vybavené celoplošne samolepiacou vrstvou zakrytou separačnou snímateľnou fóliou.

Pokračovať v čítaní

Perla – minerálne kazetové stropné podhľady

Jednoliatý vzhľad s kompletnou radou akustických vlastností, vhodný do všetkých priestorov a pre všetky účely.

 • PERLA ponúka perfektnú akustickú rovnováhu. Vďaka vysokej zvukovej pohltivosti a dokonalému zvukovému útlmu sa kazetový akustický stropný podhľad Perla perfektne hodí do pracovného a študijného prostredia ( konferenčné miestnosti, učebnice….)
 • PERLA dB ponúka excelentnú úroveň zvukového útlmu. Kazetový akustický stropný podh Pokračovať v čítaní

Nová generácia penového skla FOAMGLAS® T3+

Spoločnosť FOAMGLAS® predstavuje prelomovú novinku v oblasti výroby doskového penového skla. FOAMGLAS®  vďaka vývoju novej technológie a dlhoročnému výskumu uvádza na trh novú generáciu penového skla FOAMGLAS® T3+ so súčiniteľom tepelnej vodivosti 0,036 W/mK, ktorá predstavuje zlepšenie izolačných vlastností oproti svojmu predchodcovi o viac ako 12%. Pre spoločnosť FOAMGLAS® ide o najzásadnejšiu inováciu výrobku za posledných 30 rokov.

Pokračovať v čítaní

FOAMGLAS T3+

Foamglas T3 FOAMGLAS® T3+ je nová generácia penového skla so súčiniteľom tepelnej vodivosti  0,036 W/mk, čo predstavuje vylepšiene oproti predchádzajúcemu typu FOAMGLAS T4+ o viac ako 12%. Toto zlepšenie izolačných vlastností bolo dosiahnuté pri zachovaní známych výhod penového skla Foamglas, ako sú pevnosť v tlaku, parotesnosť a nehorľavosť.

Pokračovať v čítaní

Výpočet tepelných strát – ROCKWOOL 800

Výrobca technických izolácií z minerálnej vlny ROCKWOOL spustil novú on-line aplikáciu, ktorou si môžme jednoducho a rýchlo porovnať tepelnoizolačné vlastnosti izolačných skruží s hliníkovým povrchom Rockwool 800. Výpočtový program je voľne dostupný  pre laickú i odbornú verejnosť (bez nutnosti registrácie). Program vypočíta okrem iného aj tepelné straty (W/m) a percentuálnu úsporu medzi neizolovaným a izolovaným rozvodom potrubia.

Pokračovať v čítaní

AMF TOPIQ® SOFTBOARD – Minerálne stropné kazety

Základom stropných podhľadových kaziet AMF TOPIQ® je jadro z minerálnej vlny, povrchovo upravené obojstranne nakašírovanou netkanou textíliou a nástrekom farbou na všetkých stranách vrátane hrán. Stropné kazety charakterizuje nízka plošná hmotnosť, jednoduchá manipulácia, trvanlivosť, vynikajúca zvuková pohltivosť a odolnosť vzdušnej vlhkosti. Zaradením stropnej kazety typu softboard do nášho sortimentu kompletuje Knauf AMF svoju ponuku a upevňuje tak pozíciu dodávateľa kompletných systémových riešení v oblasti modulárnych kazetových stropných podhľadov.

Pokračovať v čítaní

Výroba minerálnej vlny ISOVER – ORSTECH

Tepelné izolácie sa v Častoloviciach vyrábajú už viac ako 50 rokov. História výroby stavebných materiálov v tomto závode však siaha až do 19. Storočia, kedy tu bola založená továreň na výrobu dechtových výrobkov. Prvá linka na výrobu kamennej izolačnej vlny bola v Častoloviciach v Českej republike spustená v roku 1966, v novovybudovanom závode Stavební izolace n.p. Praha. Výrobková rada izolácií zn. ISOVER ORSTECH je veľmi široká, aktuálne nájdete v predajnej sieti AZ FLEXu hlavne technické izolácie z kamennej vlny zn. ORSTECH, ORSTECH LSP alebo ORSTECH DP.

Pokračovať v čítaní

AMF MONDENA® – kovový kazetový strop AMF

Kovový kazetový podhľad od spoločnosti Knauf AMF rozširuje šírku sortimentu. Výrobný program siaha od štandardných kaziet, vkladaných do viditeľnej konštrukcie, cez skryté systémy až po samonosné chodbové podhľady a špeciálne riešenia. Riešenie na mieru pre konkrétne technické zadanie – to je dôvod, prečo Knauf AMF rozšíril ponuku o kovové podhľady. Vždy v centre pozornosti – Knauf AMF je dodávateľom kompletných systémových riešení pre modulárne podhľady! Kovové stropné dosky sú prakticky bez údržbové, majú veľmi dlhú životnosť a sú takmer necitlivé k prevádzkovým podmienkam.

Pokračovať v čítaní

Pozvánka na seminár: ISOVER protipožiarna ochrana stavieb

Prakticky všetky dnes používané stavebné materiály sú buď samy osebe horľavé, alebo sa pri vyšších teplotách po určitom čase zdeformujú, praskajú a strácajú stabilitu. Ak má byť v prípade požiaru dosiahnutá aspoň základná bezpečnosť objektu pred zrútením, je potrebné zaistiť na čas nevyhnutný na jeho evakuáciu a hasenie stabilitu nosných konštrukčných prvkov.

Pokračovať v čítaní

ROCKFON® Mono® Acoustic

ROCKFON® Mono® Acoustic je viac ako obyčajný strop. Je to povrchové riešenie navrhnuté s cieľom dodať vašim návrhom krásu a jedinečnosť. Monolitická architektúra hľadá ničím nerušené a výrazovo silné povrchy. Designové poňatie modernej budovy si žiada kvalitnú akustiku, pohodlie a flexibilitu. ROCKFON® Mono® Acoustic prináša všetko v podobe atraktívneho riešenia. Ploché či zahnuté. Biele alebo farebné. Na strop alebo na steny. ROCKFON Mono Pokračovať v čítaní

TECHZONE stropné systémy

Armstrong ako prvý vo svojom odbore prináša podhľadové riešenia s integrovanými servisnými prvkami, ktoré sa ľahko špecifikujú a inštalujú. Podhľadové systémy TechZone jednoduchým spôsobom začleňujú osvetlenie, klimatizáciu a spätné vedenie vzduchu do 100 a 150 mm širokých technických zón.

Pokračovať v čítaní

Praktické hľadiská pre stanovenie hodnoty tepelnej vodivosti (1.časť)

Cieľom článku je informovať o aktuálnej metodike stanovenia súčiniteľa tepelnej vodivosti od hodnoty nameranej v laboratóriu, cez štatistické vyhodnotenie výrobcom až po určenie návrhovej hodnoty používanej projektantom vo výpočtoch. Legislatívne je daný odlišný postup pre izolácie používané v stavebných aplikáciách a v aplikáciách TZB a v praxi často dochádza k zámenám. Je to dané jednak množstvom noriem a tiež nedodržiavaním daného postupu na strane výrobcov.

Pokračovať v čítaní

TZB/HVAC systémy

TZB / HVAC systémy hrajú v budovách celú radu rolí. Riešenia PAROC zahŕňajú nehorľavé a energeticky účinné izolačné riešenia pre všetky časti TZB/HVAC systémov; od kúrenia a vodovodného potrubia po dymové či výfukové potrubia a od vzduchotechniky po ventilačné potrubie. Technické izolácie sú potom rozdelené do troch hlavných skupín podľa účelu použitia. Pokračovať v čítaní

Kaiflex KKplus

Svetovo úspešný výrobca Kaimann vyvinul a na veľtrhu IEX 2016 predstavil svoj spoľahlivý prémiový systém Kaiflex KKplus – izoláciu so zameraním na budúcnosť. Vďaka klasifikácii vývoja ohňa s1 spĺňa teraz tie najvyššie požiadavky na ochranu proti ohňu – v prípade hadicového materiálu dokonca bez ďalšej dodatočnej povrchovej vrstvy. Pokračovať v čítaní

Akustika – kazetové stropy

Akustika v miestnosti je veľmi dôležitá a výrazne ovplyvňuje naše pocity. Dlhá doba dozvuku môže spôsobovať dezorientáciu, keďže zvuk k poslucháčovi prichádza z viacerých smerov. Takisto viacnásobný odraz zvuku spôsobuje slabú zrozumiteľnosť reči. Správne zvolené materiály s vhodnými akustickými parametrami znižujú problémy s komunikácou, únavu, problémy so sústredením … až po vážne zdravotné komplikácie. Pokračovať v čítaní

Skupina PAROC

Paroc je popredným výrobcom energeticky efektívnych izolačných riešení v regióne Baltického mora. Základným stavebným kameňom našej činnosti je orientácia na zákazníka a zamestnanca, neustále inovácie, rast rentability a udržateľného rozvoja. Produkty Parocu zahŕňajú stavebné izolácie, technické izolácie, lodné a offshore izolácie, sendvičové panely a akustické produkty. Pokračovať v čítaní

DÔLEŽITOSŤ AKUSTIKY

Akustická korekcia je nevyhnutnou súčasťou pre vytvorenie dobrých vnútorných podmienok. ROCKFON ponúka mimoriadne akustické vlastnosti. Minerálna vlna je svojou povahou materiál s veľkou pohltivosťou zvuku a dáva produktom ROCKFON výborné akustické vlastnosti.

Pokračovať v čítaní

Zmena cien konštrukcie Armstrong a AMF

Výrobcovia kazetových stropných podhľadov Armstrong a AMF s účinnosťou od 1.9.2016 zvyšujú ceny konštrukcie a príslušenstva o 10%. Počítajte preto prosím s touto skutočnosťou vo svojich ponukách a rozpočtoch.

Izolácia FOAMGLAS® v kryogénnych komorách

Spoločnosť AZ FLEX ponúka tepelné izolácie potrubí a zariadení pre veľmi široký teplotný interval, od -260°C do +1400°C. Kladné teploty až do +1400°C sú veľmi ľahko predstaviteľné i pre laika – teplotu roztaveného železa si predstaví každý. Akým podmienkam je však vystavené potrubie alebo zariadenia, či tepelné izolácie pri teplotách pod -200°C?

Pokračovať v čítaní

Penové sklo FOAMGLAS® – tepelná izolácia pre zaťažené strechy

Tepelno-izolačná vrstva je z hľadiska pevnosti v tlaku vždy najstabilnejším článkom v strešnom plášti. Tepelno-izolačné materiály majú v porovnaní s konštrukčnými materiálmi nielen rádovo nižšiu pevnosť v tlaku, ale naviac sú väčšinou výrazne stlačiteľné. Existuje však tepelnoizolačný materiál FOAMGLAS®, ktorý nielen že má vysokú pevnosť v tlaku, ale súčasne je prakticky nestlačiteľný.

Pokračovať v čítaní

Penové sklo FOAMGLAS

Absolútna parotesnosť patrí medzi jednu zo zásadných unikátnych vlastností penového skla FOAMGLAS®. Nielen, že táto tepelná izolácia plní súčasne aj funkciu dokonalej parotesnej zábrany, ale naviac nemôže navlhnúť v dôsledku kondenzácie vodnej pary. Z týchto dôvodov je možné ju použiť aj v tých najnáročnejších strešných konštrukciách nad vlhkými a mokrými priestormi. Ako príklad uvádzame strechu v Aquaparku  Brno – Kohoutovice.

Pokračovať v čítaní

Štrkové penové sklo Geocell – u nás skladom!

Máme pre Vás skladom štrkové penové sklo Geocell. Ide o granulát vyrobený v Rakúsku, s veľkosťou zrna pri dodávke cca 10-60 mm. Penosklo skladujeme balené v BIG-Bagoch o veľkosti 1 m3 a 3 m3. Štrkové penové sklo Geocell má všetky potrebné certifikáty a prehlásenia potrebné pre Slovenský a Európsky trh.

Cenovú ponuku Vám radi vypracujeme na požiadanie: fecko@azflex.sk.

IMG_2155

Rockwool CONLIT DUCTROCK EI 60S, 90S a 120S

CONLIT_DUCTROCK_4f3b8769d2e26 Systém požiarnej izolácie oceľového vzduchotechnického pravouhlého potrubia pre požiarnu odolnosť 60, 90 a 120 minút tvoria izolačné dosky ROCKWOOL Conlit Ductrock 60 (alebo 90 a 120) hrúbky 60 mm v jednej vrstve (s vystuženou hliníkovou fóliou),izolácia je kotvená na vzduchotechnické potrubie pomocou izolovaných navarovacích tŕňov. Všetky spoje a styky izolačných dosiek sa zaisťujú pomocou lepidla Conlit Fix.

Pokračovať v čítaní

FOAMGLAS PERINSUL

Foamglas® Perinsul odstraňuje tepelné mosty v nosných konštrukciách a pritom spoľahlivo unesie aj rodinný dom.

Trendom vo výstavbe (nielen) rodinných domov je znižovanie tepelných strát. Veľkej obľube sa tešia tzv. nízkoenergetické alebo „pasívne“ domy. Popri rastúcej kvalite tepelnej izolácie „obálky“ domu – fasády, strechy – narastá význam odstránenia tepelných mostov. Jedným z najvýznamnejších je spojenie základu a nosných stien.

Pokračovať v čítaní

ISOVER ULTIMATE PROTECT EI30 S 1500 multi

Ultimate_U_PROTE_4f350ffb6bcc1

Izolačný systém pre potrubie pre odvod dymu a tepla z viacerých požiarnych úsekov s využitím izolačných materiálov ULTIMATE Protect. Jednovrstvým uložením izolácie je možné docieliť požiarnu odolnosť EI 30 (ve-ho) S 1500 multi u štvorhranného potrubia vo zvislej i vodorovnej orientácií testovanej podľa ST N EN 1366-8.

Pokračovať v čítaní

Kazetové podhľady do čistých priestorov

Čistá miestnosť je priestor, kde sa kontroluje koncentrácia častíc tak, aby sa minimalizoval vstup, tvorba a zadržovanie častíc vo vnútri. Čistota je dôležitá najmä v priestoroch určených na výskumné účely, zdravotníctve, či v niektorých priemyselných odvetviach. Čisté miestnosti sú klasifikované ako triedy ISO – rozdelené do 9. tried. Pokračovať v čítaní

Tubolit DG – trubice

Tubolit_DG___tru_4fe5de3a5ce99

Trubice na báze polyetylénovej peny šedej farby, na izolovanie rozvodov vody, kúrenia, zdravotechniky. Široká výrobková rada pomáha napĺňať energetické požiadavky a vďaka dobrým tepelno-izolačným vlastnostiam účinne znižuje energetické straty – až o 80%.

 • Trubice dĺžky 2m

Tubolit S Plus – návleky

Tubolit_S_Plus___4fe5de1679962

Návlekové hadice na báze polyetylénovej peny s ochrannou PE modrou fóliou. Používajú sa na izolovanie sanitárnych potrubí pod omietkou alebo tam, kde je obmedzený priestor na montáž.

 • Hadice dĺžky 20m

Tubolit AR Fonowave – návleky

Návlekové hadice na báze polyetylénovej peny modrej farby s odolnou ochranou povrchovou fóliou a inovatívnym vnútorným profilom. Akustická performácia Tubolitu AR Fonowave je o 80% lepšia ako pri Tubolite AR Fonoblok. Vyniká dobrými akustickými vlastnosťami, útlm hluku až do 11dB (A) na plastových rozvodoch.

 • Hadice dĺžky 10m
 • Hrúbka steny 9mm s  odolnou ochrannou povrchovou fóliou
 • Špeciálne vyvinuté pre plastové kanalizačné rozvody

PIPO ALS

PIPO_ALS_4d6a97e360a91
Výrobca ukončil distribúciu tohto izolačného materiálu. V ponuke je izolácia ROCKWOOL 800 lepších parametrov.

Rezané potrubné púzdra z kamennej vlny (minerálnej plsti) kašírované hliníkovou fóliou vystuženou sklotextilnou mirežkou, na izolovanie potrubných rozvodov s prevádzkovou teplotou od 15°C do 250°C.

Pokračovať v čítaní

Flexorock

Flexorock_4f4e343db7dc7
Výrobca ukončil distribúciu tohto izolačného materiálu. V ponuke je izolácia ROCKWOOL 800 lepších parametrov.

Ohybné rezané potrubné púzdra kašírované hliníkovou fóliou so sklenenou mriežkou (ALS).

Pokračovať v čítaní

Rockwool ProRox PS 960

PIPO_ROCKWOOL_4d6a988cb6293

Rockwool ProRox PS 960 sú tvarované potrubné púzdra z kamennej vlny. Tieto potrubné púzdra sa dodávajú narezané na potrebné velkosti pre rýchlu a jednoduchú montáž. ProRox PS 960 sú vhodné pre tepelnú a akustickúizoláciu priemyselných potrubí.

Pokračovať v čítaní

ProRox PS 924HU (PIPO)

PIPO_ROCKWOOL_4d6a988cb6293
Výrobca ukončil distribúciu tohto izolačného materiálu. V ponuke je izolácia ROCKWOOL 800 lepších parametrov.

Priemyselné potrubné púzdra ProRox PS 924 HU sú nehorľavé, rezané izolačné materiály (z jednej, dvoch alebo troch častí) určené pre izoláciu priemyselných potrubí do maximálnej prevádzkovej teploty 400°C.

Pokračovať v čítaní

Tubolit AR Fonoblok – návleky

Tubolit_AR_Fonob_4fe5ddfc55e4b

Návlekové hadice na báze polyetylénovej peny modrej farby, určené k izolovaniu kanalizačných zvodov a potrubí s dobrými akustickými vlastnosťami (útlm hluku od 34dB do 15dB)

 • Hadice dĺžky 15m
 • Hrúbka steny 5mm s  odolnou ochrannou povrchovou fóliou
 • Špeciálne vhodné na liatinové a oceľové rozvody.

Rockwool PYROROCK EI 30, 45 a 60S

PYROROCK_EI_30___4f3b7d5327520 Systém požiarnej izolácie vzduchotechnického potrubia na požiarnu odolnosť 30, 45 a 60 minút tvoria izolačné dosky ROCKWOOL Techrock 80 ALS v jednej vrstve, izolácia je kotvená na vzduchotechnické potrubie pomocou izolovaných navarovacích tŕňov.    Na montáž systému je nutné zaškolenie odborným zástupcom firmy ROCKWOOL.

Pokračovať v čítaní

Rockwool Klimafix

Klimafix_4f4e3bb8528fc Izoláciu tvoria hydrofobizované lamely z kamennej vlny (minerálnej plsti) s prevažne kolmou orientáciou vlákien spájaných organickou živicou. Lamely sú jednostranne nalepené na nosnú podložku, ktorú tvorí hliníková fólia vystužená sklenou mriežkou (ALS), na druhej strane sú vybavené celoplošne samolepiacou vrstvou zakrytou separačnou snímateľnou fóliou.

Pokračovať v čítaní

Rockwool Larock 40 ALS

Larock_ALS_4d6a96044f84b Izoláciu ROCKWOOL LAROCK 40 tvoria hydrofobizované lamely z kamennej vlny s prevažne kolmou orientáciou vlákien. Lamely sú jednostranne nalepené na nosnú podložku, ktorú tvorí hliníková fólia vystužená sklenenou mriežkou (ALS).

Pokračovať v čítaní

Rockwool PYROROCK EI 30, 45S

PYROROCK_EI_30___4f3b85ae4c3a1 Systém požiarnej izolácie oceľového vzduchotechnického kruhového potrubia na požiarnu odolnosť EIS 30 a 45 minút tvoria izolačné lamelové rohože ROCKWOOL Larock 65 ALS hrúbky 40 mm v jednej vrstve, pričom izolácia je kotvená na vzduchotechnické potrubie pomocou izolovaných navarovacích tŕňov.

Pokračovať v čítaní

Rockwool PYROROCK EI 60S

PYROROCK_EI_60S_4f3b85c2d74ba Systém požiarnej izolácie oceľového vzduchotechnického kruhového potrubia na požiarnu odolnosť EIS 60 minút tvoria izolačné rohože na drôtenom pletive ROCKWOOL WM 80 alebo WM 80 ALU, prípadne ProRox WM 80 hrúbky 60 mm v jednej vrstve. Izolácia je kotvená na vzduchotechnické potrubie pomocou izolovaných navarovacích tŕňov.

Pokračovať v čítaní

VoglFuge, VoglJoint, Vogl Frieze Tape Set

vogl

Vogl_Fuge__Joint_5327604171ac9 Unikátna technológia napájania ponúka spoľahlivý výsledok a istotu kvalitnej montáže.

 • VoglFuge® / VoglJoint® systém je dodávaný ako balenie All Inclusive
 • Umožňuje presnú inštaláciu
 • Bez nákladného tmelenia škár a penetrovania hrán platní
 • Jednoduché spájanie akustických platní
 • Výborné akustické vlastnosti perforovaných dosiek – zvuková pohltivosť podľa perforácie až 0,90 αw
 • Vogl Frieze Tape Set – použitie rôzne širokých pásiek od 20 do 150 mm
 • Dodávané ako komplet
vogl_jointvogl_komplet

VoglFuge VoglJoint (EN)

Vogl Frieze Tape Set (EN)

Vogl Color Panel

vogl

Vogl_Color_Panel_5327695314ec3

Vytvorte si úžasný farebný strop s podhľadovými doskami Vogl Color Panel.

Unikátna technológia farbenia ponúka nové možnosti v dizajne stropných podhľadov

Vogl Color Panel®systém ponúka možnosti elegantného farebného stropu s vynikajúcimi akustickými vlastnosťami

 • MONO – jedna krycia farba + čierna alebo biela farba podkladu
 • DUO – jedna krycia farba + jedna farba perforácie + čierna alebo biela farba podkladu
 • TRIO – jedna krycia farba + jedna farba perforácie + jedna farba podkladu
 • Možnosť výberu zo širokej škály farieb
Príklady:

color panel

Vogl Color Panel (EN)

Vogl – Sadrové kazetové podhľady

vogl

ceiling tiles_2

V sadrových podhľadových doskách Vogl Ceiling Tiles sa spája estetika akustických stropov s funkčnosťou konvenčných stropných dosiek.

 • Akustické stropné dosky s kruhovou, štvorcovou alebo štrbinovou perforáciou
 • Perforované stropné panely s vysokým akustickým výkonom
 • Čistý biely náter v spojení s čiernym akustickým flísom na zadnej strane

ceiling_basic ceiling_excellent ceiling_premium

Použitie v praxi:

ceiling ceiling tiles_2

Viac o konkrétnych produktoch rady Ceiling Tiles:

Ceiling Tiles Premium T24 (EN)

Ceiling Tiles Excelent T24 (EN)

Ceiling Tiles Basic T15 T24 (EN)

Ceiling Tiles (EN)

VoglToptec

vogl

VoglToptec_532b741db7f04

Ide o kombináciu akustického perforovaného sadrokartónu s rôznou pohltivosťou, akustických flísov a nástreku akustickej omietky

 • Odstránenie typických koncových rohov vytvára výrazne lepší pomer perforovaného povrchu, čo zlepšuje akustickú efektívnosť
 • Rýchlejšia ekonomická aplikácia s presnou montážou konštrukcie
 • Bez ďalších časovo náročných úprav (zatmeľovanie spojov, otvorov pre skrutky, …)
 • VoglToptec Ultracoustic Plaster – exkluzívna zvuková pohltivosť až αw 0.95 – trieda zvukovej pohltivosti A
 • Dodáva sa s montážnou sadou VoglToptec®

Príklady použitia:

toptec_1 toptec_3 toptec_x

VoglToptec (EN)

Logic

rockfon

Logic_4f5d11db513e3 Podhľadové dosky z kamennej minerálnej vlny.

 • odolný voči relatívnej vlhkosti až 100% RH
 • svetelná odrazivosť 86%
 • zvuková pohltivosť až 0,50
 • trieda reakcie na oheň – A1

Dostupné hrany:

hrana_a24

Prospekt Logic

Artic

rockfon

Artic_52fd3c62ca732

Podhľadové kazety Artic majú hladký, biely povrch. Predstavujú vinikajúcu kombináciu debrej ceny, výbornej zvukovej pohltivosti a moderného estetického prevedenia. Sú ponúkané s hranou A a E, môžu byť inštalované do systému s viditeľnou, alebo čiastočne viditeľnou konštrukciou.

Pokračovať v čítaní

Pacifik

rockfon

Pacifik_4f5d11c4e0e23 Podhľadové dosky z kamennej vlny.

 • odolný voči relatívnej vlhkosti až 100% RH
 • svetelná odrazivosť 85%
 • zvuková pohltivosť až 0,70
 • trieda reakcie na oheň – A1

Dostupné hrany:

hrana_a24

Prospekt Pacific

Koral

rockfon

Koral_4f2267e374c58 odhľadové dosky z kamennej vlny.

 • odolný voči relatívnej vlhkosti až 100% RH
 • svetelná odrazivosť 86%
 • zvuková pohltivosť až 0,95
 • trieda reakcie na oheň – A1

Pokračovať v čítaní

Tropic

rockfon

Tropic_4f22688044535 Podhľadové dosky z kamennej vlny.

 • odolný voči relatívnej vlhkosti až 100% RH
 • svetelná odrazivosť 86%
 • zvuková pohltivosť až 0,95
 • trieda reakcie na oheň – A1

Pokračovať v čítaní

Cosmos

rockfon

Cosmos_4f22651eac7cb Podhľadové dosky z kamennej vlny.

Dostupné hrany:

hrana_a24

Prospekt Cosmos

Hygienic

rockfon

Hygienic_4f2264748fb4e Podhľadové dosky z kamennej vlny.

Dostupné hrany:

hrana_a24

Prospekt Hygienic

Boxer

rockfon

Boxer_4f226496277ee Podhľadové dosky z kamennej vlny.

Dostupné hrany:

hrana_a24

Prospekt Boxer

Sonar

rockfon

Sonar_4f226053e5830 Podhaľadové dosky z kamennej vlny.

 • odolný voči relatívnej vlhkosti až 100% RH
 • zvuková pohltivosť až 1,00
 • trieda reakcie na oheň – A1

Pokračovať v čítaní

Luna

rockfon

Luna_4f226649a0078 Podhľadové dosky z kamennej vlny.

Dostupné hrany:

hrana_a24 hrana_d

Prospekt Luna

Svetelné rampy

Sveteln___rampy_531e33d3e17e6

Svetelné rampy z frézovaného sadrokartónu dokážu rôzne miestnosti zmeniť a esteticky pretvoriť – a to rýchlo a ekonomicky.

Revízne dvierka

Rev__zne_dvierka_531e2a682cc92

Revízne dvierka sú jednoduché bezrámové sadrokartónové prefabrikáty určené na prístup do sadrokartónových stropov. Vyrobené sú zo sadrokartónu GKB/RB alebo GKBi/RBi hrúbky 12,5 mm

Skladajú sa z dvoch samostatných častí. Jedna tvorí rám šírky 100mm po celom obvode revízneho otvoru slúžiaci na upevnenie do sadrokartónového podhľadu. Vnútorné rozmery rámu sú zároveň aj rozmerom revízneho otvoru. Druhú časť tvoria vyberateľné dvierka hrúbky 25mm, pričom spodná časť je užšia ako revízny otvor. Horná časť je po celom obvode o 30mm širšia ako je rozmer revízneho otvoru. Po vložení dvierok do rámu vznikne po celom obvode jemná medzera. Na zákazkuvieme vyrobiť dvierka presne podľa Vašich rozmerov.

sdk_revizne

Garniže

Garni__e_531e31aa26e35 Garniže z frézovaného sadrokartónu sú vhodnou voľbou pre estetické tvarovanie predokenných priestorov.
sdk_garniza
sdk_garniza2

Frézovaný sadrokartón

Fr__zovan___sadr_4f2ae1860077c

Strojovo upravená frézovaná sadrokartónová doska, ktorá na stavbe šetrí čas, materiál a hlavne peniaze. Dokáže ušetriť až 70% času montáže, bez použitia rohových líšt, s minimálnym množstvom tmelu a montážnych profilov.

 • Možnosť frézovania uhlov 30°, 45°, 60° alebo 90°
 • Možnosť dodania z platní GKB, GKB-l, GKF, GKF-l v hrúbkach 12,5, 15 alebo 18mm v dĺžkach 2, 2,5 a 3m

Príklady možností:

frezovany1frezovany4frezovany5frezovany6 frezovany7 frezovany3frezovany8 frezovany9

Svetelné zdroje OSRAM

Sveteln___zdroje_530675dd685a0_150x150 K ponúkaným stropným svietidlám ponúkame svetelné zdroje firmy OSRAM. Bližšie informácie Vám poskytneme na vyžiadanie.

UX-TORNADO

UX_TORNADO_4f53b566b7df0

Názov Položka číslo Rozmer
UX-TORNADO PC.2 T8 2x36W EVG T2900032368U000 prisadené
UX-TORNADO PC.2 T8 2x58W EVG T2900032588U000 prisadené

UX-CLASSIC

UX_CLASSIC_4f53b4164fd9f

Názov Položka číslo Rozmer Popis položky
UX-CLASSIC ASN.NC LA T8 2x36W EVG RAL9003 CAK22032368U000 prisadené AL mriežka
UX-CLASSIC ASN.NC LA T8 2x58W EVG RAL9003 CAK22032588U000 prisadené AL mriežka
UX-CLASSIC ASN.NC LA T8 4x18W EVG RAL9003 CAK22034188U000 prisadené AL mriežka
UX-CLASSIC ASN.N PAR T8 2x36W EVG RAL9003 CAL13032368U000 prisadené parabola, mriežka
UX-CLASSIC ASN.N PAR T8 2x58W EVG RAL9003 CAL13032588U000 prisadené parabola, mriežka
UX-CLASSIC ASN.N PAR T8 4x18W EVG RAL9003 CAL13034188U000 prisadené parabola, mriežka
UX-CLASSIC ASN.NC OPAL T8 2x36W EVG RAL9003 CAK30032368U000 prisadené opálový kryt
UX-CLASSIC ASN.NC OPAL T8 2x58W EVG RAL9003 CAK30032588U000 prisadené opálový kryt
UX-CLASSIC ASN.NC OPAL T8 4x18W EVG RAL9003 CAK30034188U000 prisadené opálový kryt
UX-CLASSIC ASN.NC PRISMA T8 2x36W EVG RAL9003 CAK3F032368U000 prisadené prisma kryt
UX-CLASSIC ASN.NC PRISMA T8 2x58W EVG RAL9003 CAK3F032588U000 prisadené prisma kryt
UX-CLASSIC ASN.NC PRISMA T8 4x18W EVG RAL9003 CAK3F034188U000 prisadené prisma kryt

UX-DOWNLIGHT

UX_DOWNLIGHT_4f53b25da33e4

Názov Položka číslo Rozmer
UX-DOWNLIGHT 201 1x18W EVG RAL9003 DA3401711882000 kruhové
UX-DOWNLIGHT 201 1x26W EVG RAL9003 DA3401712682000 kruhové
UX-DOWNLIGHT 201 2x18W EVG RAL9003 DA3401721882000 kruhové
UX-DOWNLIGHT 201 2x26W EVG RAL9003 DA3401722682000 kruhové

UX-INDIRECT ECO NARROW

UX_INDIRECT_ECO__4f53b0e8ddf75

Názov Položka číslo Rozmer Popis položky
UX-INDIRECT ECO PAR-V PB L1 NARR 2x24W+1x55W EVG IC605A01DT8U000 600×600 L1 – dekor plný plech
UX-INDIRECT ECO PAR-V PB L2 NARR 2x24W+1x55W EVG IC705A01DT8U000 600×600 L2 – dekor perfor. plech

UX-INDIRECT ECO

UX_INDIRECT_ECO_4f53b00da5f53

Názov Položka číslo Rozmer Popis položky
UX-INDIRECT ECO T5 PB L1 2x24W EVG RAL9003 IBY00022248U000 600×600 L1 – dekor plný plech
UX-INDIRECT ECO T5 PB L1 2x55W EVG RAL9003 IBY00102558U000 600×600 L1 – dekor plný plech
UX-INDIRECT ECO T5 PB L2 2x24W EVG RAL9003 IBZ00022248U000 600×600 L2 – dekor perfor. plech
UX-INDIRECT ECO T5 PB L2 2x55W EVG RAL9003 IBZ00102558U000 600×600 L2 – dekor perfor. plech

UX-RELAX

UX_RELAX_4f53aed9cf1ba

Názov Položka číslo Rozmer Popis položky
UX-RELAX PB.EC LA T8 4x18W EVG RBX22034188U000 600×600 AL mriežka
UX-RELAX PB.E PAR T8 4x18W EVG RB613034188U000 600×600 parabola, mriežka
UX-RELAX PB.EC OPAL T8 4x18W EVG RBX30034188U000 600×600 opálový kryt
UX-RELAX PB.EC PRISMA T8 4x18W EVG RBX3F034188U000 600×600 prisma kryt

PAT-V

PAT_V_4f527258dbd8b

Názov Položka číslo Rozmer
PAT-V T5 2×28/54W EVG Qti kryt 50 RAL9003 957254150990 300×1200
PAT konzola (2ks) 957900800000 objednať v prípade montáže do SDK

SMR

SMR_4f52710f436dd

Názov Položka číslo Rozmer
SMR T5 4×14/24W EVG Qti mr.89 RAL9003 951424189900 625×625
SMR konzola 620 951900800620 objednať v prípade montáže do SDK

UX-INDIRECT ECO NARROW

UX_INDIRECT_ECO__4f526fee49406

Názov Položka číslo Rozmer Popis položky
UX-INDIRECT ECO PAR-V PV L1 NARR 2x24W+1x55W EVG IBB05A01DT8U000 600×600 L1 – dekor plný plech
UX-INDIRECT ECO PAR-V PV L2 NARR 2x24W+1x55W EVG IBW05A01DT8U000 600×600 L2 – dekor perfor. plech

UX-INDIRECT ECO

UX_INDIRECT_ECO_4f526d1e36eeb

Názov Položka číslo Rozmer Popis položky
UX-INDIRECT ECO T5 PV L1 2x24W EVG RAL9003 IBC00022248U000 600×600 L1 – dekor plný plech
UX-INDIRECT ECO T5 PV L1 2x55W EVG RAL9003 IBC00102558U000 600×600 L1 – dekor plný plech
UX-INDIRECT ECO T5 PV L2 2x24W EVG RAL9003 IBD00022248U000 600×600 L2 – dekor perfor. plech
UX-INDIRECT ECO T5 PV L2 2x55W EVG RAL9003 IBD00102558U000 600×600 L2 – dekor perfor. plech

UX Relax

UV_Relax_4f526ae29754e

Názov Položka číslo Rozmer Popis položky
UX-Relax PV.EC LA T8 4x18W EVG RB022034188U000 600×600 AL mriežka
UX-Relax PV.E PAR T8 4x18W EVG RC513034188U001 600×600 parabola, mriežka
UX-RELAX PV.EC OPAL T8 4x18W EVG RB030034188U000 600×600 opálový kryt
UX-RELAX PV.EC PRISMA T8 4x18W EVG RB03F034188U000 600×600 prisma kryt

CELLIO

armstrong

CELLIO_4cfbfcd21a7b5

Z ocele alebo hliníku. Cellio ponúka celú radu veľkostí buniek. Podhľady Cellio sú montované na klasickú Trulock 15mm konštrukciu, zaručujúcu jednoduchú montáž a demontáž.

cellio

Armstrong technický list CELLIO

BVP

BVP_4f4e489e8796c

Vyrobené z hliníku. BVP ponúka celú radu veľkostí buniek a farieb – štandardne dodávané v bielej farbe. Podhľady BVP sú montované na klasickú 15mm konštrukciu, zaručujúcu jednoduchú montáž a demontáž. Je možné ich objednať ako zložené alebo rozložené. Mriežky BVP sú vyrábané v troch rôznych výškach – 23, 40 a 50mm.

BVM Plastová mriežka

BVM_Plastov___m__4ddcaaf33a05b

Názov výrobku Rozmer
[mm]
Balenie
[ks]
BVM plastová mriežka, biela 600x600x16,5 20

(75% otvoreného priestoru).

AMF net.4, AMF net.8

amf

net.4__net.8_4f5e18e9e6385

Stropné dosky z minerálnej vlny, ílu a škrobu, frézované, opatrené finálnou povrchovou úpravou nástrekom farbou, s položenou netkanou textiliou na zadnej strane. Sveteľná odrazivosť až 90% .

Pokračovať v čítaní

Kazetové stropné podhľady z Polykarbonátových dosiek

Polykarbon__tov__5314f2c80e926 Na objednávku vieme dodať narezané polykarbonátové dosky o rozmere 600x600mm, alebo 600x1200mm.

polykarbonat

Počet stien/
hrúbka (mm)
Minimálny priemer ohybu (mm) Svetelná
priepustnosť (%)
Farba
2/4 700 79

77

číra

opál

2/6 900 79

77

59

číra

opál

bronz

2/8 1200 81

78

61

číra

opál

bronz

2/10 1500 80

70

56

číra

opál

bronz

Možnosť dodania rôznych veľkostí a farebných odtieňov.

Pre viac informácií nás kontaktujte.

Rôzne možnosti vnútornej konštrukcie polykarbonátových dosiek:

polykarbonat_3

Závesy

Z__vesy_4f7200ff51d25

1. Drôt

2. Závesný uholník

3. Záves „SAH“

4. Záves s dvojperom

5. Závitová tyč

6. Nonius

T24 Click

rockfon
T24_Click_52f7f8ddeed67

chicago

Systém 2890 je ponúkaný v širokom rozsahu farieb a prevedení

Položka č. Dĺžka / výška (mm) Kartón (ks / m / kg) Kartóny / paleta
2800 30 001 3600 / 38 25 / 90 / 32 50
2892 30 001 600/ 38 75 / 45 / 13.1 70
2894 30 001 1200 / 38 50 / 60 / 17,4 72

chicago_listy

T24 Click

Samson

rockfon

Samson_4f22624396e87 Podhľadové dosky z kamennej vlny.

Dostupné hrany:

hrana_a24

Prospekt Samson

Polar Colour

rockfon

Polar_Colour_4f226709094c5 Podhľadové dosky z kamennej vlny.

Dostupné hrany:

hrana_a24

Prospekt Polar

Eclipse

rockfon

Eclipse_4f26716dd801c

Rockfon Eclipse sú inovačné, voľne zavesené podhľadové prvky, ktoré dotvárajú akustické podmienky interiéru a dodávajú mu originálny vzhľad.

Pokračovať v čítaní

Contour

rockfon

Contour_4f266efe6f2c5

Rockfon Contour sú bezrámové priestorové pohlcovače, ktoré sa vyznačujú minimalistickým, elegantným dizajnom a sú určené pre montáž v zvislej polohe. Zlepšujú akustický komfort a v prípade potreby optimalizujú využitie tepelno-akumulačných vlastností konštrukcie budovy.

Pokračovať v čítaní

ULTIMA CANOPY

armstrong

CANOPY_ULTIMA_52fa93eb21f1b Ultima Canopy:

 • esteticky definuje priestor
 • zlepšuje akustiku pomocou miestnej absorpcie
 • zabudovaný rámový systém pre čistý vzhľad
 • esteticky definuje priestor

Canopy Ultima EN

INFUSIONS CANOPY

armstrong

INFUSIONS_CANOPY_52fa9ae9ab07a Canopy Infusions:

 • vďaka ukotveniu k stropu pomocou jednoduchého systému káblov sa Infusion akoby vznáša vo vzduchu
 • široký výber veľkostí, farieb a textúr
 • predstavujú spôsob ako definovať zóny rôznych veľkostí a účelov
 • rýchla a ľahká inštalácia – pod sadrokartónové stropy, betón, rastrové systémy
 • rôzne možnosti umiestnenia, konfigurácie, osvetlenia

Infusions Canopy EN

infusions

AXIOM CANOPY

armstrong

AXIOM_CANOPY_52fa97016263d Canopy Axiom:

 • ideálne pre priestory náročné na akustiku
 • znižujú dobu dozvuku v miestnosti
 • zniožujú úroveň hluku v priestore
 • zvyšujú zrozumiteľnosťrozhovoru
 • množstvo farieb rastru
 • obvodový profil rezaný na mieru
 • široký výber rozmerových a dizajnových možností

Canopy Axiom a Axiom KE

OPTIMA CANOPY

armstrong

OPTIMA_CANOPY_52fa8e564c149 Optima canopy:

 • zlepšuje akustiku v otovrených priestoroch
 • esteticky definuje priestory
 • prispôsobiteľné rôznym výškam a uhlom
 • rôzne veľkosti a farby podľa priania zákazníka
 • ľahká a rýchla montáž

Technický list Canopy Optima

MADERA – laminát

armstrong

MADERA___lamin___4f5d1c62e032d

Povrchová úprava – laminát. Dodávané v troch rôznych odtieňoch.

madera_perforacie_m

madera

MADERA – drevo

armstrong

MADERA____drevo_4f5e1aeaa7d66

Povrchová úprava – drevená dyha. Dostupné v troch rôznych odtieňoch.

madera_perforacie_m

madera

ŤAHOKOV

armstrong

__AHOKOV_532b72cf89e5a Ťahokov ponúka súčasný dizajnový vzhľad. Štandardne je dostupný v 4 farbách o rozmere 600x600mm, alebo 600x1200mm pre 24 mm viditeľné rastrové systémy (Board Ťahokov – Prelude 24 TLX Tegular 8 & 14 Ťahokov – Prelude 24 XL2 / TLX) a 15 mm viditeľné rastrové systémy (Microlook 8).

Pokračovať v čítaní

CELLIO

armstrong

CELLIO_4cfbfcd21a7b5

Z ocele alebo hliníku. Cellio ponúka celú radu veľkostí buniek. Podhľady Cellio sú montované na klasickú Trulock 15mm konštrukciu, zaručujúcu jednoduchú montáž a demontáž.

Pokračovať v čítaní

HOOK-ON

armstrong

HOOK_ON_4f4fd9669f306

Systémy s obdĺžnikovými panelmi sú vhodné predovšetkým pre veľké plochy podhľadov a chodby. Využitím skrytého systému závesných konštrukcií získava rada HOOK-ON jednoliaty vzhľad. Jednotlivé prvky sa ľahko a rýchlo demontujú a umožňujú jednoduchý prístup do priestoru nad podhľadom.

Pokračovať v čítaní

CLIP-IN

armstrong

CLIP_IN_4f4fd5ff0b480 Na výber:

 • Q-Clip – pravouhlá hrana
 • Q-Clip F – hrana skosená o 3mm, výklop smerom dolu
 • R-Clip – pravouhlá hrana
 • R-Clip F – hrana skosená o 3mm, výklop smerom dolu
 • S-Clip F – 3mm, výklop smerom dolu
 • T-Clip F – 5mm

Pokračovať v čítaní

NEWTONE

armstrong

NEWTON_4d4596770e268
 • odolný voči relatívnej vlhkosti 100% RH
 • svetelná odrazivosť 85%
 • vzduchová nepriezvučnosť 37 dB
 • zvuková pohltivosť 0,10
 • pätnásťročná záruka proti previsnutiu dosiek

Armstrong – technický list – Newton

BIOGUARD

armstrong

BIOGUARD_52fbe40a78bcd
 • ideálna pre oblasť zdravotníctva s priemerným alebo vysokým rizikom infekcie
 • vylepšená odolnosť voči vode – možnosť umývať
 • k dispozícii v dvoch verziách – PLAIN a ACOUSTIC
 • odolná voči relatívnej vlhkosti 95% RH
 • svetelná odrazivosť až 87%
 • vzduchová nepriezvučnosť až 37 dB
 • zvuková pohltivosť až 0,60 (acoustic) / 0,15 (plain)
 • pätnásťročná záruka proti previsnutiu dosiek

Bioguard Acoustic

Bioguard Plain

CERAMAGUARD

armstrong

CERAMAGUARD_4d4598b948cc7
 • odolný voči relatívnej vlhkosti 100% RH
 • svetelná odrazivosť 84%
 • vzduchová nepriezvučnosť 39 dB
 • zvuková pohltivosť 0,55
 • pätnásťročná záruka proti previsnutiu dosiek

Armstrong – technický list – Ceramaguard

HYDROBOARD

armstrong

HYDROBOARD_52fbe5c356d81
 • ideálny pre toalety, sprchy, hydroterapeutické miestnosti a pod.
 • odolný voči relatívnej vlhkosti až 100% RH
 • svetelná odrazivosť až 82%
 • vzduchová nepriezvučnosť až 22 dB
 • zvuková pohltivosť až 0,95
 • pätnásťročná záruka proti previsnutiu dosiek

Hydroboard

Silhouette XL2

armstrong

Silhouette_XL2_4f63820069ab8

Systém konštrukcie 15mm s viditeľnými profilmi (v nominálnych hodnotách). Silhouette XL2 je závesný systém, ktorý je detailne prepracovaný k súmernému vzhľadu s kontrastnými prvkami, ktorý vyhovuje technickým požiadavkom.

Pokračovať v čítaní

PERLA OP 1,00

armstrong

PERLA_OP_1_00_52f94f05082f9

Dizajnová kazeta s lamináciou so sklenenými vláknami a výbornou zvukovou pohltivosťou.

 • odolný voči relatívnej vlhkosti 95% RH
 • svetelná odrazivosť až 85%
 • zvuková pohltivosť až 0,95
 • pätnásťročná záruka proti previsnutiu dosiek

Technický list Perla OP 1,00

PERLA OP 0,95

armstrong

PERLA_OP_0_95_52f94e474e8b7

Dizajnová kazeta s lamináciou so sklenenými vláknami a výbornou zvukovou pohltivosťou.

 • odolný voči relatívnej vlhkosti 95% RH
 • svetelná odrazivosť až 85%
 • zvuková pohltivosť až 0,95
 • pätnásťročná záruka proti previsnutiu dosiek

Technický list Perla OP 0,95

PERLA dB

armstrong

PERLA_DB_52f950665d593

Vďaka laminácii zo sklenených vlákien má Perla dB vysoký zvukový útlm – až 43 dB

 • odolný voči relatívnej vlhkosti 95% RH
 • svetelná odrazivosť až 86%
 • zvuková pohltivosť až 0,60
 • pätnásťročná záruka proti previsnutiu dosiek

Technický list Perla dB

ALPINA OP

armstrong

ALPINA_OP_52f9528c2f216

Odolné dosky s hladkým povrchom a vynikajúcimi akustickými vlastnosťami

 • odolný voči relatívnej vlhkosti 95% RH
 • svetelná odrazivosť až 85%
 • zvuková pohltivosť až 0,95

Technický list Alpina OP

ULTIMA LAMELY

armstrong

ULTIMA_LAMELY_52f948a840a35

Vďaka laminácii zo sklenených vlákien ponúka kazeta hladký, jemne textúrovaný povrch odolný voči poškrabaniu. Vhodný pre chodby

 • odolný voči relatívnej vlhkosti 95% RH
 • svetelná odrazivosť 87%
 • zvuková pohltivosť až 0,70
 • pätnásťročná záruka proti previsnutiu dosiek

ULTIMA OP

armstrong

ULTIMA_OP_52f94a0fb46f2

Vďaka laminácii zo sklenených vlákien ponúka kazeta hladký, jemne textúrovaný povrch odolný voči poškrabaniu. Perfektná kombinácia akustických vlastností rady OP a povrchu Ultima. Ideálne do otvorených priestorov ako kaviarne, call centrá a pod.

 • odolný voči relatívnej vlhkosti 95% RH
 • svetelná odrazivosť 87%
 • zvuková pohltivosť až 1,00
 • pätnásťročná záruka proti previsnutiu dosiek

PERLA

armstrong

PERLA_52f94d7077378

Vďaka laminácii zo sklenených vlákien je Perla dizajnová kazeta s jednoduchým,hladkým, jemne textúrovaným povrchom.

 • odolný voči relatívnej vlhkosti 95% RH
 • svetelná odrazivosť 87%
 • zvuková pohltivosť až 0,70

Technický list Perla

Rockwool CONLIT DUCTROCK EI 60S a 90S MULTI

CONLIT_DUCTROCK__4f4d239376998 Systém požiarnej izolácie oceľového pravouhlého vzduchotechnického potrubia na odvod dymu a tepla pre požiarnu odolnosť EIS 60 a EIS 120 minút tvoria izolačné dosky ROCKWOOL Conlit Ductrock (s vystuženou hliníkovou fóliou) hrúbky 60 mm v jednej vrstve, izolácia je kotvená na potrubí pomocou izolovaných navarovacích tŕňov. Všetky spoje a styky izolačných dosiek sa zaisťujú pomocou lepidla Conlit Fix. Toto izolované potrubie je klasifikované ako „multi“, takže môže prechádzať rôznymi požiarnymi úsekmi.

Pokračovať v čítaní

Graphis Puntos

armstrong

Graphis_Puntos_4cfbe95cb5229
 • odolný voči relatívnej vlhkosti 70% RH
 • svetelná odrazivosť 90%
 • vzduchová nepriezvučnosť 36 dB
 • zvuková pohltivosť 0,15

Armstrong – technický list – Graphis

Kód produktu Hrana Rozmer Balenie
[m2]
Dodacia lehota*
BP9900M4G Microlook 600x600x17 2,88 II

*I – Na sklade AZ FLEX alebo do 2 týždňov po objednaní

*II – do 5 týždňov od objednania

Graphis Neocubic

armstrong

Graphis_Neocubic_4cfbec2f0d786
 • odolný voči relatívnej vlhkosti 70% RH
 • svetelná odrazivosť 90%
 • vzduchová nepriezvučnosť 36 dB
 • zvuková pohltivosť 0,15

Armstrong – technický list – Graphis

Kód produktu Hrana Rozmer Balenie

[m2]

Dodacia lehota*
BP9221M4G Microlook 600x600x17 2,88 II

*I – Na sklade AZ FLEX alebo do 2 týždňov po objednaní

*II – do 5 týždňov od objednania

Graphis Mix B

armstrong

Graphis_Mix_B_4cfbecd1e1f09
 • odolný voči relatívnej vlhkosti 70% RH
 • svetelná odrazivosť 90%
 • vzduchová nepriezvučnosť 36 dB
 • zvuková pohltivosť 0,15

Armstrong – technický list – Graphis

Kód produktu Hrana Rozmer Balenie

[m2]

Dodacia lehota*
BB9224M4G Microlook 600x600x17 2,88 II

*I – Na sklade AZ FLEX alebo do 2 týždňov po objednaní

*II – do 5 týždňov od objednania

Graphis Mix A

armstrong

Graphis_Mix_A_4cfbec9d8a975
 • odolný voči relatívnej vlhkosti 70% RH
 • svetelná odrazivosť 90%
 • vzduchová nepriezvučnosť 36 dB
 • zvuková pohltivosť 0,15

Armstrong – technický list – Graphis

Kód produktu Hrana Rozmer Balenie

[m2]

Dodacia lehota*
BP9223M4G Microlook 600x600x17 2,88 II

*I – Na sklade AZ FLEX alebo do 2 týždňov po objednaní

*II – do 5 týždňov od objednania

Graphis Linear

armstrong

Graphis_Linear_4cfbeb7a4a402
 • odolný voči relatívnej vlhkosti 70% RH
 • svetelná odrazivosť 92%
 • vzduchová nepriezvučnosť 36 dB
 • zvuková pohltivosť 0,15

Armstrong – technický list – Graphis

Kód produktu Hrana Rozmer Balenie
[m2]
Dodacia lehota*
BP9220M4G Microlook 600x600x17 2,88 II

*I – Na sklade AZ FLEX alebo do 2 týždňov po objednaní

*II – do 5 týždňov od objednania

Graphis Diagonal

armstrong

Graphis_Diagonal_4cfbec69d294d
 • odolný voči relatívnej vlhkosti 70% RH
 • svetelná odrazivosť 92%
 • vzduchová nepriezvučnosť 36 dB
 • zvuková pohltivosť 0,15

Armstrong – technický list – Graphis

Kód produktu Hrana Rozmer Balenie

[m2]

Dodacia lehota*
BP9222M4G Microlook 600x600x17 2,88 II

*I – Na sklade AZ FLEX alebo do 2 týždňov po objednaní

*II – do 5 týždňov od objednania

Graphis Cuadros

armstrong

Graphis_Cuadros_4cfbeab04b22a
 • odolný voči relatívnej vlhkosti 70% RH
 • svetelná odrazivosť 92%
 • vzduchová nepriezvučnosť 36 dB
 • zvuková pohltivosť 0,15

Armstrong – technický list – Graphis

Kód produktu Hrana Rozmer Balenie

[m2]

Dodacia lehota*
BP9901M4G Microlook 600x600x17 2,88 II

*I – Na sklade AZ FLEX alebo do 2 týždňov od objednania

*II – Do 5 týždňov od objednania

Graphis Puntos

armstrong

Graphis_Puntos_52fbf09beeb9d
 • odolný voči relatívnej vlhkosti 70% RH
 • svetelná odrazivosť 92%
 • vzduchová nepriezvučnosť 36 dB
 • zvuková pohltivosť 0,15

Graphis EN

Contrast Squares

armstrong

Contrast_Squares_4cfbeeb98e8e5
 • odolný voči relatívnej vlhkosti 95% RH
 • svetelná odrazivosť 83%
 • vzduchová nepriezvučnosť 36 dB
 • zvuková pohltivosť 0,55

Armstrong – technický list – Contrast

Kód produktu Hrana Rozmer Balenie

[m2]

Dodacia lehota*
BP9903M4 Microlook 600×600 5,04 II

*I – Na sklade AZ FLEX alebo do 2 týždňov po objednaní

*II – do 5 týždňov od objednania

Contrast Circles

armstrong

Contrast_Circles_4cfbee115555d
 • odolný voči relatívnej vlhkosti 95% RH
 • svetelná odrazivosť 83%
 • vzduchová nepriezvučnosť 36 dB
 • zvuková pohltivosť 0,55

Armstrong – technický list – Contrast

Kód produktu Hrana Rozmer Balenie

[m2]

Dodacia lehota*
BP9902M4 Microlook 600×600 5,04 II

*I – Na sklade AZ FLEX alebo do 2 týždňov po objednaní

*II – do 5 týždňov od objednania

Colortone

armstrong

Colortone_52fbea66630af

Colortone: Dostupný v dvoch verziách – DUNE (3 farebné odtiene) a NEEVA (4 farebné odtiene)

 • ideálny do kaviarní, kín, divadiel a pod.
 • výborná zvuková pohltivosť u modelu NEEVA
 • odolný voči relatívnej vlhkosti až 95% RH
 • svetelná odrazivosť až 51%
 • vzduchová nepriezvučnosť až 35 dB
 • zvuková pohltivosť až 0,55 (DUNE) / 1.00 (NEEVA)

Technický list Colortone_EN

colortone

Bandraster

armstrong

Bandraster_4f638ab921823

Systém Bandraster je závesný systém v úplnom sortimente jednotlivých šírok, kompatibilný s priečnymi profilmy TLX / XL2 systému Prelude 24.

Pokračovať v čítaní

FOAMGLAS T4+

FOAMGLAS_T4_4c847fc90f828 FOAMGLAS® T4+ je vhodný pre všetky typy nepojazdných plochých striech (vrátane terás a zelených striech), pre strechy pojazdné (vozidlami do 2t.) s betónovou vozovkou pre zateplenie podláh i pre zateplenie prevetrávaných fasád. Je používaný aj pri izolácii ľadových plôch, podláh v mraziarňach a pod. Pri dodržaní montážnych postupov a správnych izolačných systémov možnosť použiť ako interiérovú tepelnú izoláciu stien alebo podhľadov.

Technický list Foamglas T4+

FINE FISSURED

armstrong

FINE_FISSURED_4ccde4d788e84

Vlastnosti kazety:

 • odolný voči relatívnej vlhkosti 95% RH
 • svetelná odrazivosť 83%
 • vzduchová nepriezvučnosť 35 dB
 • zvuková pohltivosť 0,55
 • pätnásťročná záruka proti previsnutiu dosiek

Armstrong – technický list – Fine Fissured

PLAIN

armstrong

PLAIN_4ccde4e2800a0

Vlastnosti kazety:

 • odolný voči relatívnej vlhkosti 95% RH
 • svetelná odrazivosť 90%
 • vzduchová nepriezvučnosť 34 dB
 • pätnásťročná záruka proti previsnutiu dosiek

Armstrong – technický list – Prima Plain

CIRRUS

armstrong

CIRRUS_4ccde4c017184

Vlastnosti kazety:

 • odolný voči relatívnej vlhkosti 95% RH
 • svetelná odrazivosť 83%
 • vzduchová nepriezvučnosť 32-35 dB
 • zvuková pohltivosť 0,45 – 0,55
 • pätnásťročná záruka proti previsnutiu dosiek

Armstrong – technický list – Cirrus design

SAHARA MAX

armstrong

SAHARA_MAX_52f955d42081d

Vlastnosti kazety:

 • odolný voči relatívnej vlhkosti 95% RH
 • svetelná odrazivosť až 85%
 • vzduchová nepriezvučnosť až 35 dB
 • zvuková pohltivosť až 0,65
 • pätnásťročná záruka proti previsnutiu dosiek

Technický list Sahara Max

SAHARA dB

armstrong

SAHARA_dB_4f1b1dea71c18

Vlastnosti kazety:

 • odolný voči relatívnej vlhkosti 95% RH
 • svetelná odrazivosť 84%
 • vzduchová nepriezvučnosť 39 dB
 • zvuková pohltivosť 0,60
 • pätnásťročná záruka proti previsnutiu dosiek

Technický list SAHARA dB

SAHARA

armstrong

SAHARA_4ccde4fec6be7

Vlastnoti kazety:

 • odolný voči relatívnej vlhkosti až 95% RH
 • svetelná odrazivosť 83%
 • vzduchová nepriezvučnosť až 39 dB
 • zvuková pohltivosť až 0,55
 • pätnásťročná záruka proti previsnutiu dosiek

Armstrong – technický list – Prima Sahara

TATRA

armstrong

TATRA_4ccde49b8cdd7 Základná rada minerálnych podhľadov:

 • odolný voči relatívnej vlhkosti 70% RH
 • svetelná odrazivosť 80%
 • vzduchová nepriezvučnosť 34 dB
 • zvuková pohltivosť 0,55

SAVANNA

armstrong

SAVANNA_4ccde4820481f Základná rada minerálnych podhľadov:

 • odolný voči relatívnej vlhkosti 70% RH až 90% RH
 • svetelná odrazivosť 80%
 • zvuková pohltivosť 0,15

FERIA

armstrong

FERIA_4ccde476db76e Základná rada minerálnych podhľadov:

 • odolný voči relatívnej vlhkosti 90% RH
 • svetelná odrazivosť 83%
 • vzduchová nepriezvučnosť 32 dB
 • zvuková pohltivosť 0,50

CORTEGA

armstrong

CORTEGA_4ccde472bac6c Základná rada minerálnych podhľadov:

 • odolný voči relatívnej vlhkosti 70%
 • svetelná odrazivosť 80%
 • vzduchová nepriezvučnosť 34 dB
 • zvuková pohltivosť 0,55

Armstrong – technický list – Cortega

CASA

armstrong

CASA_4ccde463e4990 Základná rada minerálnych podhľadov:

 • odolný voči relatívnej vlhkosti 95% RH
 • svetelná odrazivosť 83%
 • vzduchová nepriezvučnosť 35 dB

Armstrong – technický list – Prima Casa

RETAIL

armstrong

RETAIL_530bbffd8bec4 Základná rada minerálnych podhľadov:

 • odolný voči relatívnej vlhkosti až 90% RH
 • svetelná odrazivosť až 87%
 • zvuková pohltivosť až 0,15

Technický list RETAIL

Technický list RETAIL 12 mm

ATLAS

armstrong

ATLAS_4ccde441aebbd Základná rada minerálnych podhľadov:

 • odolný voči relatívnej vlhkosti 70% RH
 • svetelná odrazivosť 80%
 • zvuková pohltivosť 0,45

Ventatec

amf

Ventatec__NOVINK_4d20ca7d57a40
Zoznam prvkov systémovej konštrukcie Ventatec ku kazetám AMF:
Kód produktu Názov produktu
V-PH 15/38/360 Hlavný profil T15 VENTATEC 3,60 m dl.
V-PH 15/38/375 Hlavný profil T15 VENTATEC 3,75 m dl.
V-PH 24/38/360 Hlavný profil T-24 VENTATEC 3,60 m dl.
V-PH 24/38/375 Hlavný profil T-24 VENTATEC 3,75 m dl.
V-PQ 15/38/120 Priečny profil T15 VENTATEC 15/38 1200 mm dl.
V-PQ 15/38/125 Priečny profil T15 VENTATEC 15/38 1250 mm dl.
V-PQ 15/38/60 Priečny profil T15 VENTATEC 15/38 600 mm dl.
V-PQ 15/38/62 Priečny profil T15 VENTATEC 15/38 625 mm dl.
V-PQCL24/33/120 GK Priečny profil T-24 VENTATEC 1,2 m dl.
V-PQCL24/33/125 GK Priečny profil T-24 VENTATEC 1,25 m dl.
V-PQCL24/33/60 GK Priečny profil T-24 VENTATEC 0,60 m dl.
V-PQCL24/33/62 GK Priečny profil T-24 VENTATEC 0,625 m dl.
V-PQCL24/38/120 GK Priečny profil T-24 VENTATEC 1,2 m dl.
V-PQCL24/38/125 GK Priečny profil T-24 VENTATEC 1,25 m dl.

AMF Ventatec – technický list

AXIOM

armstrong

AXIOM_4f639acb41f4c

Profily Axiom pre zaistenie rovného prechodu medzi sadrokartónom a zavesenými podhľadmi z minerálnych vlákien alebo z kovu.  Pokračovať v čítaní

Systém C/SL

amf

Syst__m_C_SL_52f3fdfd270e2 Koncept systému C/SL predstavuje ekonomický variant prevedenia ostrovčekov predovššetkým menšších rozmerov. Plechové U-profily v bielej alebo striebornej farbe sú pozd從ne a v rohoch napojované plastovými spojkami, vzniknutý rám je možžné zavesiť samostatne a vložžiť doň odpovedajúcim spôsobom konšštrukciu podhľadu alebo obrátene zavesiť konšštrukciu podhľadu a rám uchytiť na nosné profily. Preferuje sa použžitie Systému C s rovnou hranou, je ale možžné použžiť aj iné systémy.

AMF-Modern

amf

AMF_Modern_52f3fcf49e2a3

Ostrovček v ušžachtilom prevedení vo farbe hliníka alebo v bielej farbe či vo farbách RAL,dostupný ako pravouhlý v max. formáte 1200×2400 mm.

Variabilný lankový závesný systém umožžňuje presnú rektifikáciu polohy (vrátane ššikmého zavesenia), dosku je možžné potlačiť v prevedení Varioline, do plochy je možžné zabudovanie bodových svetiel.

Technický list – AMF-modern – ostrovčeky

Sonic Element

amf

Sonic_Element_52f3fa0dc61b7

Podhľadové ostrovčeky Sonic Element sú vynikajúce pre zatlmenie priestoru a súčasne sa môžu stať vhodným dizajnovým prvkom vo vstupných halách, reštauráciách, moderných kancelárskych priestoroch. Vďaka skrytému zaveseniu a bezrámovej konštrukcii je vytvorený dokonalý dojem plávajúcej plochy.

Pokračovať v čítaní

Sonic Arc

amf

Sonic_Arc_52f3f7c0bb501

Prvky Sonic Arc tvorí masívny rám, do ktorého je vložžená veľkoformátová doska Thermatex Acoustic Range v bielej, striebristej, krémovej alebo čiernej farbe, prípadne s potlačou Varioline. Je možné dodať v konvexnom alebo konkávnom tvare.

AMF-Technický list – ostrovčeky

Sonic Sky

amf

Sonic_Sky_52f3f703de64c Ostrovček je ohraničený kvalitným hliníkovým rámom, ktorý je zavesený na lankových závesoch. Rám tvorí okraj podhľadovej plochy, ktorá môžže být prevedená v jednom zo systémov AMF. Je možžné vytvoriť nielen pravouhlé plochy, ale aj tvary s tupými alebo ostrými rohmi, viacuholníky, prípadne obrazce úplne respektujúce ššpecifiká pôdorysu miestnosti.

AMF – ostrovčeky

FOAMGLAS S3

FOAMGLAS_S3_4cfa91a75c518

Izolačné penové sklo bez povrchovej úpravy, nehorľavé, parotesné. Pevnosť v tlaku 0.9 MPa. Tepelná vodivosť 0.044 W/mK, 135 Kg/m3

V hodnote výpočtovej pevnosti v tlaku (bez deformácie = 0.3 MPa) je už zahrnutý bezpečnostný koeficient 3,0.

Technický list Foamglas S3

Obvodové lišty

amf

Obvodov___li__ty_4d20cb76a4e7e
Názov Dĺžka
[mm]
Výška
[mm]
Balenie
[m]
Dostupnosť
Okrajový L-profil 24/24 3,0 m 300 24 120 I
Okrajový L-profil 24/19 3,0m 300 24 120 I
Okrajový PVC-profil ohybný 28×22,5×2500 mm 2500 28 25 I
Okrajový profil ohybný 24×24 2500 24 30 I
F profil pre 15mm dosku 3,05m 3050 II
F profil pre 12,5mm dosku 3,05m 3050 II

I – Na sklade AZ FLEX alebo do 2 týždňov od objednania
II – do 5 týždňov od objednania

FOAMGLAS F

FOAMGLAS_F_4cfa91a1558b2

Izolačné penové sklo bez povrchovej úpravy, nehorľavé, parotesné. Pevnosť v tlaku 1,6 Mpa.

Dosky s extrémnou pevnosťou v tlaku pre veľmi zaťažené stavebné konštrukcie. V hodnote výpočtovej pevnosti v tlaku ( bez deformácie = 0.4 MPa) je už zahrnutý bezpečnostný koeficient 3,0.

Technický list Foamglas F

FOAMGLAS FLOORBOARD T4+

PITT063-3.FLOOR.BOAR

Dosky formátu 120*60 cm z materiálu FOAMGLAS® T4+ s povrchovou úpravou vhodné k izolácii podláh. Pevnosť v tlaku 0,6 MPa.

Dosky sú z oboch strán kašírované asfaltom a výztužným papierom. Typ dosiek sa volí podľa požadovanej pevnosti v tlaku (výpočtové pevnosti v tlaku bez deformácie od 0,23 do 0,4 MPa).

Technický list Foamglas FloorBoard T4+

HERADESIGN

amf

HERADESIGN_52f3f0ffef3df

Dosky HERADESIGN sa vyrábajú z drevených vlákien spojených magnezitom. Sú odolné do 90% r.v.v., sú mechanicky odolné, a tak je možné je použiť nielen aj v klasickej konštrukcii (Systému C), ale aj ako obklad stien a stropov priamo šrúbovaný na nosnú konštrukciu (Systém B), vďaka hlbokej struktúre majú veľmi dobré vlastnosti z hľadiska zvukovej pohltivosti. Požiarna odolnosť sa deklaruje pre vybraté systémy do EI30(a<-b).

HERADESIGN sa vyrába vo viacerých povrchových dezénoch a farbách. Pre viac informácií nás kontaktujte.

Varioline

amf

Varioline_52f2b1ece20da

Dizajnový produkt AMF, ponúkajúci možnosť individualizovať interiér podľa žželania zákazníka. Vychádza z dosiek Acoustic Range, ktoré sú potlačené digitálnou technológiou vo vysokom rozlíššení, umožžňujúcom preniesť na plochu podhľadu alebo stenového obkladu grafickú predlohu podľa voľby zákazníka.

Odolnosť proti vlhkosti do 95% r.v.v., požžiarna odolnosť REI až 90 minút.

AMF – technický list – Varioline

Príklady vzorov Varioline:

varioline_3

varioline_podhlad

Thermatex Aquatec

amf

Thermatex_Aquate_4f5f8bcf9aade

Špeciálne zloženie dosiek Thermatex Aquatec zaisťuje ich odolnosť až do 100% relatívnej vzdušnej vlhkosti. To značí, že sú tieto dosky pri trvale vysokej vzdušnej vlhkosti a teplote od 0 do 40°C tvarovo stále. Dosky je možné tiež dôkladne čistiť umývaním. Pritom dosky vykazujú vynikajúce hodnoty zvukovej pohltivosti a sú tak optimálnym riešením pre hygienické priestory.

Podľa STN EN13501-1 stupeň horľavosti A2s1,d0 nehorľavá stavebná hmota, v systéme požiarna odolnosť podľa príslušných technických listov.

 • odolný voči relatívnej vlhkosti 100% RH
 • zvuková nepriezvučnosť 28 dB

Technický list Thermatex Aquatec

Thermaclean S Weiss

amf

Thermaclean_Weis_4d45b65813652
 • minerálna doska kašírovaná vinylovou fóliou
 • omývatelná čistiacimi prostriedkami
 • určená predovšetkým pre zdravotnícke zariadení a pre čisté interiéry
 • dostupné v prevedení hrany SK pre kombináciu so Systémom C
 • odolnosť proti vlhkosti do 95% r.v.v., požžiarna odolnosť REI ažž 120 minút

Thermaclean

FOAMGLAS FLOORBOARD F

PITT063-2.FLOOR.F

Dosky formátu 120 * 60 cm z materiálu FOAMGLAS® F s povrchovou úpravou k izolovaniu veľmi zaťažených podláh. Pevnosť v tlaku 1,2 MPa.

Dosky sú z oboch strán kašírované asfaltom a výztužným papierom. Typ dosiek FOAMGLAS® FLOORBOARD sa volí podľa požadovanej pevnosti v tlaku (výpočtové pevnosti v tlaku bez deformácie od 0,23 do 0,4 MPa).

Technický list Foamglas FloorBoard F

Colour Schwarz

amf

Colour_Schwarz_4f5f7bcf332a3

Minerálna doska s hladkým povrchom s akustickou textíliou v čiernej farbe, pre vysoké požiadavky na akustiku s vynikajúcou zvukovou pohltivosťou a primeranou nepriezvučnosťou, zachovávajúca hodnoty požiarnej odolnosti štandardnej minerálnej dosky.

Pokračovať v čítaní

Colour

amf

Colour_4f5f7d1c6d3d3silbercreme

Minerálna doska s hladkým povrchom s akustickou textíliou v striebornej, krémovej a svetlo modrej farbe, pre vysoké požiadavky na akustiku s vynikajúcou zvukovou pohltivosťou a dobrou nepriezvučnosťou, zachovávajúca si hodnoty požiarnej odolnosti štandardnej minerálnej dosky Thermatex.

Pokračovať v čítaní

Thermofon

amf

Thermofon_4f5f7aad37a75

Hladký povrch s vysokými hodnotami zvukovej pohltivosti. Ekonomický variant predovšetkým pre výrobné prevádzky. V odpovedajúcom systéme je klasifikovaný pre triedu čistoty ISO 6 podľa EN ISO 14664-1, resp. triedu 1000 (podľa US Fed. Std. 209E).

Pokračovať v čítaní

Thermatex Acoustic dB

amf

Thermatex_Acoust_4f5f78c6032a3

Minerálna doska s hladkým povrchom v bielej farbe, s dobrou zvukovou pohltivosťou a výbornou nepriezvučnosťou, zachovávajúca hodnoty požiarnej odolnosti štandardnej minerálnej dosky.

Pokračovať v čítaní

Thermatex Acoustic

amf

Thermatex_Acoust_4f5f77a3b1bac

Minerálna doska s hladkým povrchom v bielej farbe, s dobrou zvukovou pohltivosťou a nepriezvučnosťou, zachovávajúca hodnoty požiarnej odolnosti štandardnej minerálnej dosky.

Pokračovať v čítaní

Thermatex Silence

amf

Thermatex_Silenc_4f5f76f84ccce

Špeciálna minerálna doska tvorená sendičom dosiek s hladkým povrchom v bielej farbe, s veľmi dobrou zvukovou pohltivosťou a vysokou nepriezvučnosťou, zachovávajúca hodnoty požiarnej odolnosti štandardnej minerálnej dosky.

Pokračovať v čítaní

Thermatex Alpha HD

amf

Thermatex_Alpha__4f5f750f5e441

Vysokopohltivá podhľadová doska Thermatex Alpha HD v panelovom formáte je zaradená do skupiny výrobkov Acoustic Range. Je vyrábaná „mokrým“ spôsobom (wet-felt) a ponúka hladký a elegantný povrch akustickej netkanej textílie, ktorý je zhodný ako u ostatných dosiek Acoustic Range a umožňuje tak dosky voľne kombinovať. Pokračovať v čítaní

Ecomin Orbit

amf

Geometrics
 • Odolný voči relatívnej vlhkosti 70% RH
 • Svetelná odrazivosť až 90%
 • Zvuková nepriezvučnosť 29 dB

Technický list Orbit

FOAMGLAS WALLBOARD

FOAMGLAS_WALL_BO_4cfa90d1df763

Dosky formátu 120*60 cm z ľahčeného typu FOAMGLAS® s povrchovou úpravou k izolovaniu obvodových plášťov. Tepelná vodivosť = 0,038 W/m2K

Dosky WALLBOARD sú vyrábané zo špeciálneho odľahčeného materiálu FOAMGLAS®. Dosky sú z oboch strán kašírované asfaltom a výztužným papierom a sú určené výhradne pre nezaťažené konštrukcie odvetrávaných fasád alebo podhľadov.

Technický list Foamglas WallBoard W+F

Štrkové penové sklo – vlastnosti, techn. parametre, certifikáty

__trkov___penov__532dfd4cdfab2

Vlastnosti štrkového penového skla:

TEPELENÁ IZOLÁCIA
Štruktúra penového skla sa skladá z veľkého množstva sklenených buniek, které sú plné vzduchu. Takáto štruktúra perfektne zabráni prestupu vyšších či nižších teplôt z okolia smerom do izolovaných častí stavby.
NEHORĽAVÝ MATERIÁL
Penové sklo je nehorľavé, bod meknutia materiálu je viac ako 700°C. Trieda odolnosti proti ohňu je A1.

Pokračovať v čítaní

URSA TWF1

URSA_TWF1_4f6f7b140306c
 • Deklarovaná hodnota súčiniteľa tepelnej vodivosti (λD):0,040 W/m.K
 • Trieda reakcie na oheň: A1

Izolačná plsť pre zvislé konštrukcie, ľahké priečky, montované konštrukcie obvodového plášťa, predsadené steny alebo ako druhá vrstva tepelnej izolácie pod krokvami.

Technický list URSA TWF1

URSA TWP1

URSA_TWP1_4f6f7b017e4e0
 • Deklarovaná hodnota súčiniteľa tepelnej vodivosti (λD ):0,040 W/m.K
 • Trieda reakcie na oheň: A1

Izolačná doska pre zvislé konštrukcie, ľahké priečky, montované konštrukcie obvodového plášťa, predsadené steny alebo ako druhá vrstva tepelnej izolácie pod krokvami.

Technický list URSA TWP1

URSA DF 39

URSA_DF_39_4f6f7b7d4de58
 • Deklarovaná hodnota súčiniteľa tepelnej vodivosti (λD):0,039 W/m.K
 • Trieda reakcie na oheň: A1

Izolačná rohož pre zvislé konštrukcie, ľahké priečky, montované konštrukcie obvodového plášťa alebo na zateplenia stropov, podhľadov a šikmých striech.

Technický list URSA DF 39

Rockton

Multirock_4f6f7da0986ea

Polotuhá doska z kamennej vlny na izoláciu šikmých striech, priečok a prevetrávaných fasád určená na stavebné, tepelné, protipožiarne a akustické izolácie. Izolačná doska má skvelé tepelnoizolačné, akustické i protipožiarne vlastnosti a výborné mechanické vlastnosti. Odporúča sa pre drevostavby, nízkoenergetické a pasívne domy.

Oblasť použitia:
■ Akustické a protipožiarne priečky, predsteny
■ Šikmé strechy, Systém TOPROCK
■ Výplň trámových stropov a podláh na vankúšoch
■ Zavesené podhľady
■ Stropy (pivnice, garáže, strojovne VZT a výťahov)
■ Prevetrávané fasády

Trieda reakcie na oheň: A1
Deklarovaný súčiniteľ tepelnej vodivosti: λD = 0,035 W/mK
Zvuková absorpcia (AW): 0,90 pre hrúbky 50–99 mm
0,95 pre hrúbky 100–200 mm

SUPERROCK

Airrock_ND_4f6f7dbcebaf7

Polomäkká doska z kamennej vlny na izoláciu šikmých striech, priečok a prevetrávaných fasád určená na stavebné tepelné, protipožiarne a akustické izolácie. Izolačná doska má výborné tepelnoizolačné, akustické i protipožiarne vlastnosti a odporúča sa i pre drevostavby, nízkoenergetické a pasívne domy.

Oblasť použitia:
■ Šikmé strechy – zateplenie medzi a pod krokvami
■ Šikmé strechy – zateplenie nad krokvami – Systém TOPROCK
■ Výplň trámových stropov a podláh na vankúšoch
■ Nepochôdzna povala zateplená zhora
■ Zavesené podhľady
■ Priečky alebo predsteny
■ Prevetrávané fasády

Trieda reakcie na oheň: A1
Deklarovaný súčiniteľ tepelnej vodivosti: λD = 0,035 W/mK
Zvuková absorpcia (AW): 0,75 pre hrúbky 50–99 mm
1,00 pre hrúbky 100–200 mm

TI 140 Decibel

TI_140_Decibel_4f6f7fdb8483a
 • Deklarovaná hodnota súčiniteľa tepelnej vodivosti (λD):0,038 W/m.K
 • Trieda reakcie na oheň: A1

Izolačný materiál TI 140 Decibel je vyrobený vyrobený z minerálnych sklenených vláken je určený najmä na použitie v interiéri. Odporúča sa aplikácia do deliacich stien a priečok. Dobre sa aplikuje medzi jednotlivé stĺpiky sadrokartónových systémov. Vyplýva to i z jeho výrobnej šírky, ktorá je prioritne pre túto aplikáciu 625 mm.

Pokiaľ sa materiál aplikuje do konštrukcie s rôznymi režimami vykurovania, potom musíme zo strany nevykurovaného či zo strany čiastočne vykurovaného priestoru použiť parotesnú fóliu, ktorá zabraňuje vniknutiu interiérovej vlhkosti dovnútra izolačného materiálu.

Vnútorný obklad v miestnosti môže byť sadrokartón, drevený obklad alebo iný materiál vhodný a určený do týchto priestorov. Výrobok šírky 1200 mm sa veľmi dobre aplikuje do šikmých strešných krokevných systémov.

TI 140 Decibel

TP 115

TP_115_4f6f7fec828c5
 • Deklarovaná hodnota súčiniteľa tepelnej vodivosti (λD):0,037 W/m.K
 • Trieda reakcie na oheň: A1

Izolačný materiál TP 115 je vyrobený z minerálnych sklenených vláken s ECOSE® Technology. Dobre sa aplikuje medzi jednotlivé stĺpiky sadrokartónových systémov. Vyplýva to i z jeho výrobnej šírky, ktorá je prioritne pre túto aplikáciu 625 mm.

Pokiaľ sa materiál aplikuje do konštrukcie s rôznymi režimami vykurovania, potom musíme zo strany nevykurovaného či zo strany čiastočne vykurovaného priestoru použiť parotesnú fóliu, ktorá zabraňuje vniknutiu interiérovej vlhkosti dovnútra izolačného materiálu.

Vnútorný obklad v miestnosti môže byť sadrokartón, drevený obklad alebo iný materiál vhodný a určený do týchto priestorov. Výrobok je predurčený aj ako dodatočná zvukovo izolačná vrstva do sadrokartónových predstien, dodatočne aplikovaných na aktuálne konštrukcie.

TP 115

TP 112 Ekoboard

TP_112_Ekoboard_4f6f7f40ef85a
 • Deklarovaná hodnota súčiniteľa tepelnej vodivosti (λD):0,039 W/m.K
 • Trieda reakcie na oheň: A1

Minerálnovláknitý izolačný materiál na báze skla s ECOSE Technology, Dá sa použiť v konštrukcii šikmých striech ako tepelnoizolačná výplň, ďalej ako tepelná izolácia vonkajších roštových konštrukcií, ale aj ako výplň roštových konštrukcií vnútorných. Ako tepelnoizolačný a zvukovopohltivý materiál sa veľmi dobre aplikuje do stropných trámových systémov.

TP 112 Ekoboard

Isover AKUPLAT

Isover_AKUPLAT_4f6f812ac8c1e
Dosky ISOVER AKUPLAT + sú primárne určené na použitie ako výplňová izolácia ľahkých akustických priečok s obkladom zo sadrokartónových dosiek.

Izolačná doska zo sklených vlákien s vynikajúcimi zvukovoizolačnými a tepelnoizolačnými vlastnosťami, resp. ako izolácia obvodových plášťov budov v skladbe ľahkých prevetrávaných fasád (odporúčame použitie sádrokartónových dosiek Rigips).

Minerálne izolačné dosky zo sklených vlákien s vynikajúcimi zvukovoizolačnými vlastnosťami určené na akustickú izoláciu ľahkých sadrokartónových priečok, zavesených stropov, ľahkých podláh (nezaťažená podlaha – izolácia je vložená medzi nosné trámy) a pod. Izolačné dosky je tiež možné použiť aj ako tepelnú izoláciu obvodových stien budov (systém ľahkých odvetraných fasád), obvodových plášťov halových konštrukcií alebo ľahkých podláh.
Súčiniteľ tepelnej vodivosti λ 0,037 W/m.K
Reakcia na oheň A1
Kód označenia CE MW – EN 13162 – T2 – MU1 – AW0,90 – AFr5
Rozmer dosky 1200 x 600 mm

Isover PIANO

Isover_PIANO_4f6f80d0043f8
Použitie ako nezaťažená izolácia na zabudovanie do ľahkých montovaných konštrukcií s nosnými oceľovými prvkami (čomu je prispôsobená aj hrúbka izolácie).
V závislosti od spôsobu riešenia vedľajších ciest šírenia hluku je možné v prípade úplného vyplnenia dutiny priečky dosiahnuť zlepšene vzduchovej nepriezvučnosti až o 18 dB. V porovnaní s dutinou vyplnenou iba v polovičnej hrúbke dosahuje zlepšenie zvukovoizolačných vlastností pri plnom vyplnení medzery cca. 5 až 7 dB (odporúčame použitie sádrokartónového systému Rigips).

Mäkký, pod tlakom zrolovaný izolačný pás zo sklených vlákien s vynikajúcimi zvukovoizolačnými vlastnosťami určený predovšetkým na použitie do ľahkých sadrokartónových deliacich priečok, predsadených sadrokartónových stien alebo zavesených stropných podhľadov s nosnými oceľovými prvkami.

Súčiniteľ tepelnej vodivosti λ 0,038 W/m.K
Reakcia na oheň A1
Kód označenia CE MW-EN13162-T2-MU1-AW1-AF5
Šírka pásu 625 mm

BAFFLE

armstrong

 baffle4  BAFFLE od spoločnosti Armstrong umožňujú významne znížiť úroveň hluku a dobu dozvuku v priestoroch, a zlepšiť zrozumiteľnosť. Armstrong Baffles pohlcujú zvuk po celej svojej ploche a hranách a tým poskytujú veľmi vysokú úroveň funkčnosti nie len pre klasické stropné riešenia.

Pokračovať v čítaní

Kotvenie izolácií

pim_aktual_web - kópia Pištoľ PHM-1B v kombinácii so zváracím zariadením (navarovačkou) ISOFIX, LBS 44 alebo LBS 75 je ideálna pre izolatérske práce a kotvenie izolácií pomocou navarovacích tŕňov.

Pokračovať v čítaní

FOS-STIK (POWER SPRAY)

FOS_STIK_4f27ae4037312 Profesionálne aerosolové lepidlo pre rýchle a čisté lepenie izolačných materiálov (polyuretán, vláknité izolácie), plastov, fólií, gumy, papiera, korku, podlahových materiálov medzi sebou alebo k podkladu, ako je kov, drevo, betón,atď. Vďaka nastaviteľnej tryske je možné regulovať šírku nanášania od 25 mm až do 100 mm.

Pokračovať v čítaní

TEMKET

TEMKET_4f27dc1f51170

Snímateľn­é izolačné puzdra z technických tkanín umožňujú izolovať armatúry, zariadenia, potrubia a kolená veľmi ľahkých spôsobom.

Pokračovať v čítaní

TEMBUTIL IF

TEMBUTIL_IF_4f27ac73da616 Produkt TEMBUTIL-IF™ je samolepiaca fólia, poskytujúca bariéru proti prenikaniu pár. Je určený do ťažkých prevádzkových podmienok, odolný voči poveternostným vplyvom, s použitím v (petro-) chemických a kryogenných inštaláciách. Používa sa tiež v stavebníctve a v priemysle HVAC (Heating, Ventilation, Air Condition = kúrenie, vetranie, klimatizácia)Ochranná fólia­ / páska s butylovou živicou pre ťažké prevádzkové podmienky.

Pokračovať v čítaní

EKAMET (Okabell)

EKAMET_4f27a4c37129f ekamet

Systém oplechovania z hliníkového, pozinkovaného aj nerezového plechu. Tvarovky na rovné trasy, kolená alebo T-Kusy, armatúry a aj ventily.

EKAMAT (Okatherm)

EKAMAT_4f27a4abd24c7 ekamat

Povrchová úprav izolácii z hliníkovej fólie, resp. z hliníkového plechu spevneného pretlačovaním (embasovaný). Použitie aj do exteriéru ­pre menej náročné aplikácie.

Pokračovať v čítaní

EKATEC Isogenotec (Al Clad, Silver)

EKATEC_Isogenote_4f27a5f135483 ekatec

Fólia z nemäkčeného PVC (s rolovacím efektom) sa používajú ako vonkajšia vrstva izolačných systémov potrubia. Fólia aj tvarovky sú odolné voči UV žiareniu a systém je možné použiť aj v exteriéry. Chráni izoláciu pred mechanickým poškodením a dodáva systému profesionálny vzhľad jednoduchý na údržbu.

Pokračovať v čítaní

F­LEXIPANE

  flexipane_2

Fólia FLEXIPANE je vyrobená z hliníkovej fólie a pozinkovaného pletiva procesom laminovania. Používa sa prevažne na prekrytie izolácie v priemysle. Je vhodná na izoláciu kúrenárskych a chladiarenských rozvodoch veľkých priemerov, izoláciu vzduchotechniky, nádrží klimatizačných zariadení. Vzhľadom na ideálnu polotuhú štruktúru, ktorú zabezpečuje pružnosť pozinkovaného pletiva, sa s Flexipan-om pracuje veľmi dobre, rýchlo a čisto. Flexipane je potiahnutý polyetylénom vhodným ako ochrana pred slnečným žiarením.

Pokračovať v čítaní

EKAFOL Isogenopak (Durofol, Okapak)

EKAFOL_Isogenopa_4f27a44c15427 ekafol

Fólia z nemäkčeného PVC (s rolovacím efektom) sa používa ako vonkajšia vrstva izolačných systémov potrubí v interiéry. Spoločne s tvarovkami chráni izoláciu pred mechanickým poškodením a dodáva celému systému profesionálny vzhľad – jednoduchý na údržbu.

Pokračovať v čítaní

Kaiflex ST / Kaiflex ST-SK – pásy

Kaiflex_ST___KAI_511e08a001db6
 • Šírka pásov: 1m
 • Farba: čierna
 • oužitie od -50 °C do +90 °C
 • Faktor difúzneho odporu µ >=10 000
 • Súčiniteľ tepelnej vodivosti λ0 °C = 0,034 W/mK

Tvarovky FOAMGLAS

Tvarovky_Foamgla_4d515ecfe457c Z penového skla FOAMGLAS® (prevažne z typu T4) sa vyrábajú následovné tvarovky:

 • PSH – púzdra na priame potrubia
 • PSG – segmenty na priame potrubia
 • E90, E60, E45, E30 – tvarovky na izolovanie kolien a oblúkov
 • TSG – segmenty na valcovité nádrže
 • HEH a HKH – segmenty na kruhové hlavy nádrží
 • V15 a V30 – tvarovky na izolovanie ventilov
 • F15 a F30 – tvarovky na izolovanie prírub
 • CSG – segmenty na kónické nádrže
 • SHS – segmenty na valcovité nádrže

Tvarovky FOAMGLAS® sa vyrábajú v dvoch teplotných odolnostiach:

 • Pre bežné teploty od -120°C do + 120°C
 • Pre extrémne teploty od -260°C do -120°C a súčastne od +120°C do +430°C

Podrobnejšie technické podklady k tvarovkám FOAMGLAS® Vám zašleme na vyžiadanie.

Fibratec – papier, šnúry, tkanina

Fibratech___papi_4f6f60da2a871

PAPIER, Šnúry a tkanina z keramických vlákien

 • Papier z keramických vlákien vyrobený papierenskou technológiou s použitím organických lepidiel.
 • Výrobok je pevný, súdržný a ohybný. Je ho možné ľahko rezať, strihať, vysekávať aj lepiť.
 • Max. teplota 1260°C
 • Šírka 1,2m
 • Povrazy a šnúry zo sklených vlákien, (náhrada azbestových)

Žiaruvzdorné rohože

Fibratech___roho_4f6f5f870dacb
 • Rohož je vyrobená netkanou technológiou formované do pevnej, ľahkej a odolnej rohože.
 • Vlákno sa vyrába na báze oxidu hlinitého a kremičitého.
 • Max. teplota 1260°C
 • Rohože šírka 0,61m
 • Objemová hmotnosť 96kg/m3 a 128kg/m3

Žiaruvzdorné BIO rohože, dosky, voľná vlna

Supermag___BIO_r_4f6f638b63b6f
 • Rohož je vyrobená zo žiaruvzdorných rozpustných vlákien z keramickej hmoty s použitím špeciálnej rotačnej technológie, pri ktorej vzniká špeciálne vlákno s vynikajúcim teplotnými a mechanickými vlastnosťami.
 • Vlákno je vyrobené zo zmesi vápnika, kremíka a horčíka.
 • Max. teplota 1200°C
 • Rohože šírka 0,61m

Paroc Fireplace Slab 90 AL1

Paroc_Fireplace__4f15dae4d9a09

Dosky z kamennej vlny, jednostranne kašírované AL fóliou, určené k izolovaniu spalinových kanálov, komôr, kotlov, komínov a všetkých povrchov vystavených trvalému zaťaženiu vysokými teplotami neprekračujúcich 700°C.

 • Dosky 1m x 0,6m

PAROC Fireplace Slab 90 AL1

Paroc Slab AluCoat

Paroc_Slab_AluCo_4cc497256b7a6

Dosky z kamennej vlny kašírované vystuženou hliníkovou fóliou sú určené na izolovanie plochých povrchov, stien nádrží, kotlov, splalinových kanálov VZT potubí a pod. Objemová hmotnosť 40, 60, 80g/m3 pre teploty použitia do 250°C.

 • Dosky 1m x 0,6m

Technický list PAROC Slab 40 ALUCoat

Technický list PAROC Slab 60 ALUCoat

Technický list PAROC Slab 80 ALUCoat

Stavební technické osvědčení – PAROC

Paroc Slab

Paroc_Slab_4cc4971c05612

Dosky z kamennej vlny sú určené na izolovanie plochých povrchov, stien nádrží, kotlov, splalinových kanálov, VZT potrubí a pod. Objemová hmotnosť 60, 80, 100,120, 140kg/m3 pre teploty použitia do 250°C.

 • Dosky 1m x 0,6m

Technický list PAROC Pro Slab 60

Technický list PAROC Pro Slab 80

Technický list PAROC Pro Slab 100

Technický list PAROC Pro Slab 120

Stavební technické osvědčení – PAROC

Paroc Wired Mat

Paroc_Wired_Mat_4cc499b7c37b5

Rohož z kamennej vlny s jednostranne našitý pletivom (z pozinkovaného drôtu). Objemová hmotnosť 65, 80, 100, 130 kg/m3 s teplotou použitia do 750°C. Použitie na tepelnú a zvukovú izoláciu potrubných rozvodov, nádrží, kotlov a priemyselných zariadení.

 • W2 – rohož s jednostranne našitým nerezovým pletivom
 • AluCoat – rohož je kašírovaná jednostranne vystúženou AL fóliou (pod pletivom)
 • AL1 – rohože je pod pletivom kašírovaná čistou AL fóliou Pokračovať v čítaní

Paroc Lamella Mat AluCoat

Paroc_Lamella_Ma_4cc496cba8227

Lamelová rohož z kamennej vlny (35, 50, 80kg/m3) z jednej strany kašírovaná vystúženou hliníkovou fóliou, určená k izolovaniu ventilačných VZT a klimatizačných potrubí, nizkotepelných kotlov, nádrží, potrubí a valcovitých povrchov. Teplota použita do 250°C.

 • Rohož šírky 1m

Technický list PAROC Lamella Mat

Technický list PAROC Pro Lamella Mat

Stavební technické osvědčení – PAROC

Paroc Section AluCoat T

Paroc_Section_Al_4cc496f54ec6f

Vinuté izolačné púzdra z kamennej vlny (čadiča resp. minerálnej vlny), kašírované vystuženou hliníkovou fóliou so samolepiacim presahom. Púzdra sú určené k tepelnej a zvukovej izolácii vysokoteplotných priemyselných zariadení,vody , kúrenia, parných a teplárenských potrubí, splalinových kanálov a komínových systémov, pre teploty použitia do 250°C .

 • Tvarovky dĺžky 1,2m

Technický list PAROC Section AluCoat T

Paroc Pro Section 140

Paroc_Pro_Sectio_50aa25bc25165 Vinuté izolačné púzdra z minerálnej vaty. Vďaka svojej vysokej objemovej hmotnosti 140kg/m3 sú určené k tepelnej a zvukovej izolácii rozvodov s teplotou nad 250°C: teplovody, parovody, odvody spalín, vložky komínov a pod.

TL Paroc Pro section 140

Paroc Pro Section 100

Paroc_Section_4cc496e7ba65d

Vinuté izolačné púzdra z kamennej vlny (čadiča resp. minerálnej vlny) určené k tepelnej a zvukovej izolácii vysokoteplotných priemyselných zariadení, parných a teplárenských potrubí, splalinových kanálov a komínových systémov, pre teploty použitia do 700°C .

 • Tvarovky dĺžky 1,2m
 • Tvarovky dĺžky 1,2m so zámkov v pozdĺžnom spoji a na konci púzdra

Technický list PAROC Pro Section 100

Stavební technické osvědčení – PAROC

Paroc Pro Combi

Paroc_Combi_4cc496beb8ae0

Variabilné vinuté potrubné púzdra z kamennej vlny s použitím pre teploty do 700°C. Jedným typom púzdra je možné zaizolovať väčší rozsah potrubí.

 • Tvarovka dĺžky 1,2m. Jedno púzdro = použitie na priemery potrubia 12-18mm alebo 22-28mm

Technický list PAROC Pro Combi

Stavební technické osvědčení – PAROC

Paroc InVent

Paroc_InVent_4d7485090a350

Dosky z kamennej vlny určené na termickú a akustickú izoláciu VZT potrubí, kulisových tlmičov hluku atď. Izoláciu je možné použiť ako výplň ventilačných zariadení a vzduchotechnických potrubí. Dosky sú prispôsobené prúdeniu vzduchu do 20m/s a max. teplote do 250°C.

 • N1 – Jednostranne kašír. dosky s netkanou bielou sklenou textíliou (N1/N1 -obojstranný kašír)
 • N3 – Jednostr. kašír. dosky s netkanou čiernou sklenou textíliou (N3/N3 -obojstranný kašír)
 • G1 – Jednostranne kašír. dosky s tkanou sklenou textíliou bielej farby (odolný povrch)
 • G2 – Jednostranne kašír. dosky s tkanou sklenou textíliou čiernej farby (odolný povrch)

Pokračovať v čítaní

Rockwool ProRox SL CZ (Techrock)

Techrock_a_Conli_4d6b4519a3a5a

Dosky z kamennej vlny s obj. hmotnosťou 40, 60, 80 100, 120 a 150 kg/m3. Dosky sa používajú k izolovaniu technologických zariadení, kotlov, nádrží, vzduchotechnických potrubí a pod. s teplotou použitia od 250°C do 650°C.

Pokračovať v čítaní

ISOVER ORSTECH LSP H

ORSTECH_LSP_H_4f3515f2c3c09

Lamelová rohož z kamennej vlny na hliníkovej fólii vyztuženou sklo-textilnou mriežkou. Obj. hmotnosť. 55kg/m3 a teplota použitia do 500°C (na strane AL fólie nesmie teplota presiahnuť 100°C). K dispozícii aj variant s obj. hmotnosťou 40 alebo 65kg/m3.

 • Rohož šírky 1m

Technický list Orstech LSP H

ISOVER U TECH WIRED MAT (ORSTECH DP)

ORSTECH_DP_4f35158c60a2e

Rohož z kamenej vlny našitá na drôtenom pozinkovanom pletive s obj hmotnosťou 65, 80 a 100kg/m3, pre teploty použitia 550°C až 660°C

 • 65kg/m3 šírka 1m
 • 80kg/m3, 100kg/m3 šírka 0,5m alebo 1m
 • 100kg/m3 šírka 1m

Technický list Orstech DP 65

Technický list Orstech DP 80

Technický list Orstech DP 100

ISOVER ORSTECH

ORSTECH_4f35155f88f2e

Izolačné dosky ISOVER ORSTECH 45, 65, 90 a 110 je možné dodať aj v prevedení s jednostranným polepom s hliníkovou fóliou resp.netkanou textíliou.

ORSTECH 45, 65, 90, 110 izolačná doska bez povrchovej úpravy (nekašírovaná)

ORSTECH 45H, 65H, 90H, 110H izolačná doska s jednostranným polepom s hliníkovou fóliou

ORSTECH 45NT, 65NT, 90NT, 110NT izolačná doska s jednostranným polepom s čiernou netkanou textíliou

 • Dosky 1m x 0,5m

Technický list Orstech 45

Technický list Orstech 65

Technický list Orstech 90

Technický list Orstech 110

ISOVER ORSTECH PYRO EI 15, 30, 45 a 60S

ORSTECH_PYRO_EI__4f3b789874269

Systém požiarnej izolácie hranatého vzduchotechnického potrubia na požiarnu odolnosť 15, 30, 45 minút tvoria izolačné dosky ISOVER Orstech 65 H hr. 40mm a pre odolnosť 60 minút ISOVER Orstech 65 H hr. 60mm. Izolácia je kotvená na vzduchotechnické potrubie pomocou izolovaných navarovacích tŕňo.

Pokračovať v čítaní

ISOVER CLIMCOVER (Ventilam ALU ML-3)

ISOVER_ALU_ML_3_4f350fa820140

Lamelové pásy ISOVER CLIMCOVER zo sklených vlákien s ALS fóliou. Izolácia kruhových i hranatých VZT a klimatizačných potrubí, teplovodných a kúrenárskych potrubí, ale aj priemyselných a teplených zariadení. Použitie pre teploty do 250°C

 • CLIMCOVER ALU / ML-3 s vystuženou hliníkovou fóliouRohože šírky 0,6m
 • VENTILAM ALU / ML-3 PLUS so samolepiacou vrstvou a s vystuženou hliníkovou fóliou (šírka 1m)

Produktový list ML3

MIRELON – pásy

Mirelon_p__sy_4f4d2dfb9576a

Pásy z polyetylénu šedej alebo bielej farby určené k izolovaniu plošných aplikácii, nádrží, potrubí väčších priemerov a pod. Kaširované pásy so samolepkou sú vhodné na použitie k izolovaniu rozvodov vzduchotechniky a VZT zariadení.

Pokračovať v čítaní

Kaifoam PE -trubice

Kaiflex_PE_511e2156a8972
 • Dĺžka trubice: 2bm
 • Farba: šedá
 • Použitie do +100 °C
 • Faktor difúzneho odporu µ >=5 000
 • Súčiniteľ tepelnej vodivosti λ40 °C = 0,040 W/mK

Kaiflex PROTECT ALU-TEC / ALU-TEC SK -pásy

Kaiflex_PROTECT__511e2853c047c
 • Šírka pásov: 1m
 • Typ izolácie: Kaiflex ST
 • Typ povrchovej úrpravy:ALU TEC (fólia ma podobné vlastnosti ako oplechovanie)
 • Použitie od -30 °C do +80 °C
 • Súčiniteľ tepelnej vodivosti λ0 °C = 0,034 W/mK

Kaiflex PROTECT ALU-TEC – trubice

Kaiflex_PROTECT__511e276a9bda2
 • Dĺžka samolepiacej izolačnej trubice: 1bm
 • Typ izolácie: Kaiflex ST
 • Typ povrchovej úrpravy: ALU TEC (fólia ma podobné vlastnosti ako oplechovanie)
 • Použitie od -30 °C do +80 °C
 • Súčiniteľ tepelnej vodivosti λ0 °C = 0,034 W/mK

Kaiflex EPDM – trubice

Kaiflex_EPDM_511e1f2592ed4
 • Trubice dĺžka: 2bm
 • Farba: čierna
 • Použitie od -50 °C do +150 °C (v nárazoch do+175°C)
 • Faktor difúzneho odporu µ >=4 500
 • Súčiniteľ tepelnej vodivosti λ0 °C = 0,038 W/mK

Kaiflex EPDM – pásy

Kaiflex_EPDM_511e1fd23f95c
 • Trubice dĺžka: 2bm
 • Farba: čierna
 • Použitie od -50 °C do +150 °C (v nárazoch do+175°C)
 • Faktor difúzneho odporu µ >=4 500
 • Súčiniteľ tepelnej vodivosti λ0 °C = 0,038 W/mK

Kaiflex EF DUCT ALU-SK – pásy samolep.

Kaiflex_EF_DUCT__511e1e04d948b
 • Šírka pásov: 1,5m
 • Farba: čierna
 • Použitie od -40 °C do +85 °C
 • Faktor difúzneho odporu µ >=5 000
 • Súčiniteľ tepelnej vodivosti λ0 °C = 0,036 W/mK

Kaiflex DUCT EF DUCT – pásy

Kaiflex_DUCT_511e1d9a1c6bd
 • Šírka pásov: 1,5m
 • Farba: čierna
 • Použitie od -40 °C do +85 °C
 • Faktor difúzneho odporu µ >=5 000
 • Súčiniteľ tepelnej vodivosti λ0 °C = 0,036 W/mK

Kaiflex EF – trubice

Kaiflex_EF_511e151a203a3
 • Dĺžka izolačnej trubice: 2bm
 • Farba: čierna
 • Použitie od -50 °C do +110 °C
 • Faktor difúzneho odporu µ >=8 000
 • Súčiniteľ tepelnej vodivosti λ0 °C = 0,036 W/mK

Kaiflex EF, Kaiflex EF SK – pásy

Kaiflex_EF_R___K_511e1c7041edc
 • Šírka pásov: 1m (verzia Kaiflex EF SK so samolepom)
 • Farba: čierna
 • Použitie od -50 °C do +90 °C
 • Faktor difúzneho odporu µ >=8 000
 • Súčiniteľ tepelnej vodivosti λ0 °C = 0,036 W/mK

Kaiflex RT – závesy

Kaiflex_RT_511e14fcae66d

Chladové objímky k odizolovaniu potrubných rozvodov chladenia a klimatizácie. Dve PIR vnútorne vložky s izoláciou na báze sysntetického kaučuku.

 • Použitie od -50 °C do +105 °C

Kaiflex ST-SK-O – trubice samolep.

Kaiflex_ST_SK_O_511e08758c56d
 • Dĺžka izolačnej trubice: 2bm
 • Farba: čierna
 • Použitie od -50 °C do +110 °C
 • Faktor difúzneho odporu µ >=10 000
 • Súčiniteľ tepelnej vodivosti λ0 °C = 0,034 W/mK

Kaiflex ST – trubice

Kaiflex_ST_511e088b67d4d
 • Dĺžka izolačnej trubice: 2bm
 • Farba: čierna
 • Použitie od -50 °C do +110 °C
 • Faktor difúzneho odporu µ >=10 000
 • Súčiniteľ tepelnej vodivosti λ0 °C = 0,034 W/mK

Armaduct – pásy

Armaduct___Desky_4cc49cdf2229f

Výrobca ukončil výrobu tohto izolačného materiálu. V ponuke je Armaflex AC AL Duct podobných parametrov.

 • Pásy šírky 1m alebo 1,5m
 • Pásy šírky 1m alebo 1,5m so samolepiacou vrstvou
 • Pásy šírky 1m s AL fóliou
 • Pásy šírky 1m s AL fóliou a samolepiacou vrstvou

ARMA-CHEK SILVER DUCT – pásy

ARMA_CHEK_SILVER_4f350b475d2d7

Kaučukové pásy so samolepiacou vrstvou a UV odolnou fóliou, ktorá nahrádza oplechovanie v exteriéry a interiéry.

 • Plošná izolácia pre exteriér aj interiér
 • Pásy šírky 1m
 • Hrúbka izolácie 13, 19, 25 mm (na vyžiadanie 32mm)
 • Samolepiaca vrstva
 • UV odolný kovovo lesklý povrch ponúka výhody klasického oplechovania

ARMA-CHEK SILVER – trubice

ARMA_CHEK_SILVER_5040b9d79c465

Izolačné trubice Armaflex (dĺžka 2bm) so samolepkou v pozdĺžnom spoji a s presahom fólie ArmaChek SILVER so samolepiacim spojom. Použitie od -50°C do 105°C. Arma-Chek S+ povrchová ochrana izolácie s lesklou kovovou povrchovou úpravou, odolná voči ÚV žiareniu, poveternostným vplyvom, vyznačuje sa vysokou pevnosťou a odolnosťou voči mechanickému poškodeniu. Kaučukové pásy so samolepiacou vrstvou a UV odolnou fóliou, ktorá nahrádza oplechovanie v exteriéry a interiéry.

 • Hrúbka izolácie 13, 19, 25 a 32 mm
 • UV odolný kovovo lesklý povrch ponúka výhody klasického oplechovania

Široký sortiment tvaroviek z lesklej fólie ArmaChek SILVER (kolená T-Kusy).

Orientačná spotreba

Postupnosť výstavby podhľadových stropov:

postupnos

Orientačná spotreba materiálu:

spotreba

Armaflex AC-AL DUCT – pásy

Armaflex_AC_EA_A_4f350ac426588

Kaučukové pásy kašírované z jednej strany AL fóliou a z druhej somolepiacou vrstvou

 • plošná izolácia pre interiér
 • pásy šírky 1m
 • hrúbka izolácie 13, 19, 25 mm (na vyžiadanie 9 aj 32mm)
 • samolepiaca vrstva
 • hliníková fólia so sklotextilnou mriežkou

Armaflex AC – pásy

Armaflex_AC____p_4fe5dd5c53c77

Pásy šírky 1m (alebo dosky 2m x 0,5m)

Pásy šírky 1m so samolepiacou vrstvou (alebo dosky 2m x 0,5m)

Pásy šírky 1m so samolepiacou vrstvou a AL fóliou

AF Armaflex – pásy

AF_Armaflex___do_4fe5d93f3b572

Pásy šírky 1m (alebo dosky 2m x 0,5m)

Pásy šírky 1m so samolepiacou vrstvou (alebo dosky 2m x 0,5m)

AF Armaflex – trubice

AF_Armaflex___tr_4fe5d8a3ac6c6

Trubice so vzrastajúcou hrúbkou izolácie, dĺžka 2m

Samolepiace trubice so vzrastajúcou hrúbkou izolácie, dĺžka 2m

Rockwool 800 – nové puzdro

ROCKWOOL 800 je nové, nehorľavé puzdro z kamennej vlny s nalepenou hliníkovou fóliou vystuženou sklenenou mriežkou. Puzdro má na pozdĺžnom spoji presah fólie so samolepiacou páskou.

Moderná technológia výroby zaručuje výnimočnú lambdu, vysokú kvalitu a dlhodobú stálosť výrobku.

Puzdro Rockwool 800 rozširuje ponuku na trhu s technickými izoláciami TZB.

Rockwool RW 800

Tepelné a chladové izolácie v novom katalógu AZ FLEX 2014

Nový AZ FLEX cenník/katalóg – technické izolácie a príslušenstvo (platnosť od 1.7.2014).

Pripravili sme pre Vás nový AZ FLEX cenník technických izolácii 2014. Z cenníka sa už tradične stáva praktický a prehľadný katalóg, ktorý obsahuje množstvo nových produktov a inovatívnych riešení pre oblasti TZB (HVAC) a priemyslu.

Pokračovať v čítaní

PAROC – nový cenník

Nový cenník technických izolácii z minerálnej kamennej vlny zn. PAROC je v platnosti od 13.1.2014. V cenníku nájdete nový sortiment izolácii s novým typom kašíru GreyCoat – vystúžená hliníková fólia v šedej farbe:

PAROC_cennik_SK_17012014